Przesłuchanie. Spotkanie ze szczecińskimi twórcami kryminałów

Kryminały to jedne z najchętniej czytanych i wypożyczanych książek. Kiedyś zazdrościliśmy Wrocławowi jego powieści kryminalnych. Dziś już nie musimy. Jako szczecinianie, też mamy wiele powieści tego gatunku, pokazujących nasze miasto. A co najważniejsze – mamy wspaniałych pisarzy, którzy je tworzą. 

Diana Brzezińska, Leszek Herman oraz Marek Stelar – autorzy kryminałów będą naszymi gośćmi 28 stycznia 2021 r. (czwartek) o godz.18.00. Spotykamy się na profilu FB Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Lichtblau (Pan od książek).

Spotkanie będzie można obejrzeć na FB: https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPublicznaWSzczecinie

Diana Brzezińska z wykształcenia jest prawniczką, a z zamiłowania – obserwatorką rzeczywistości. To policzanka z dziada pradziada, ale aktualnie mieszkanka Szczecinie. Autorka debiutowała już w 2017 roku obyczajową opowieścią „Carpe diem”, ale pod pseudonimem „Diane Rose”. Jest autorką kryminalnego cyklu o Adzie Czarneckiej i Krystianie Wilku („Będziesz moja”, “Zaufasz mi” i “Obiecasz mi”).

Leszek Herman – urodził się 10 kwietnia 1967 roku w Szczecinie. Absolwent architektury na Politechnice Szczecińskiej. Specjalizuje się w obiektach zabytkowych. W latach 1993-1995 publikował w szczecińskim oddziale „Gazety Wyborczej” artykuły o niezwykłych miejscach w Szczecinie i na Pomorzu, które ilustrował własnymi rysunkami. Jego kryminalna powieść “Sedinum” została bardzo dobrze przyjęta w Szczecinie, dzięki swoim odwołaniom do historii miasta. W tym cyklu ukazały się również książki: “Latarnia umarłych”, “Biblia diabła” i “Zbawiciel”.

Marek Stelar (właśc. Maciej Biernawski) – rocznik 1976, z wykształcenia architekt, z zawodu urzędnik, z pasji modelarz architektoniczny wspomagający kolegów po fachu. Miłośnik muzyki rockowej i elektronicznej, kryminału i szeroko pojętej grozy w wydaniu literackim i filmowym. “Szczeciner” silnie związany z przygranicznym regionem północno-zachodniego skraju Polski. Debiutował w 2015 roku powieścią „Rykoszet”, zapoczątkowującą trylogię kryminalną o komisarzu Krugłym, wydaną przez wyd. Videograf (kolejne tomy to „Twardy zawodnik” i „Cień”). W 2017 wyd. Filia wydało pierwszą część trylogii o inspektorze Suderze („Niepamięć”), następnie w tej serii ukazały się: „Niewiadoma” i „Nietykalny”. Inne powieści to „Blask”, „Intruz” i „Blizny”, a ostatnio ukazało się “Sedno”, w którym poznajemy pisarza jako autora literatury grozy.

Data rozpoczęcia
28 stycznia, 2021
18:00
Miejsce
FB Biblioteki
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Śledztwo Ptasznika. Spotkanie z Markiem Stelarem [Literacki Szczecin]

Śledztwo Ptasznika. Spotkanie z Markiem Stelarem [Literacki Szczecin]

6 marca, 2024
18.00
Annyeong! Trzynastkowy Klub Kulturowy

Annyeong! Trzynastkowy Klub Kulturowy

7 marca, 2024
16.00
Szczecin to TEŻ! moje miasto [wernisaż]

Szczecin to TEŻ! moje miasto [wernisaż]

7 marca, 2024
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content