Czarnobiały obraz autorstwa Karola Pabicha, przedstawiający mężczyznę wpatrującego się przed siebie

„Przekaż światu ciekawość”. Wystawa Karola Pabicha

Od 8 stycznia w witrynach ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) będzie można oglądać wystawę „Przekaż światu ciekawość” Karola Pabicha. Autor jest osobą głuchoniewidomą, więc prace związane są z tym, jak postrzega i doświadcza on wszystkiego co wokół. Wystawa dostępna będzie do 5 lutego.

„Nie boję się wyzwań, lubię poznawać miejsca i ludzi, szukać z nimi alternatywnych sposobów komunikacji. Jestem studentem III roku grafiki projektowej na Akademii Sztuki w Szczecinie. Dzięki tej możliwości maluję, rysuję, rzeźbię, tworzę prace wklęsłodrukowe, plakaty i inne projekty graficzne. Rozwijam się i eksperymentuję z różnymi technikami. Interesują mnie nowe technologie, komunikacja miejska. Marzy mi się Wieża Eiffla i założenie własnej pracowni. W tym roku będę bronił pracy licencjackiej i zdawał egzaminy na studia magisterskie. Trzymajcie za mnie kciuki” – mówi o sobie Karol Pabich.

8 stycznia, 2021
witryna ProMediów