Uczucia czy ideały? Spotkanie z Sylwią Trojanowską [Tydzień Bibliotek]

9 maja (poniedziałek) o godz. 18:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) gościć będziemy szczecińską autorkę Sylwię Trojanowską, przy okazji niedawnej premiery jej nowej powieści “Łabędź”.
Spotkanie poprowadzi Anna Rutkowska.

Spotkanie odbędzie się stacjonarnie (bez transmisji na facebooku), a wstęp na nie jest bezpłatny. Książki autorki będzie można zakupić przed i podczas spotkania w Punkcie Informacji filii nr 7 na parterze.

Poruszająca opowieść o sile rodzinnych więzi, o woli życia, nadziei i miłości, trwających nawet w obliczu okrucieństw wojny.

Rok 1938, podbydgoski Fordon. Młodziutka Anna Łabędź przygotowuje się do rozpoczęcia nauki w warszawskiej szkole pielęgniarskiej. Dziewczyna ma ambitne plany i jest zdecydowana walczyć o marzenia, dlatego zatrudnia się w kawiarni, by zarobić pieniądze na nowy etap życia.

Początkowo wszystko układa się po jej myśli, ale Fortuna bywa ślepa. Anna musi stawić czoła sytuacjom, na które żaden człowiek nie jest w stanie się przygotować, oraz dokonać wyboru między wiernością wobec więzów krwi a zakazaną miłością. Wiszące w powietrzu widmo wojny postawi ich oboje w obliczu dramatycznego wyboru.
(opis od wydawnictwa Marginesy)

Sylwia Trojanowska,
pisarka, autorka sztuk teatralnych, coach i trenerka biznesu. Aktywnie działa na rzecz kobiet. Jest ambasadorką akcji „Wiele powodów, by żyć”, mającej na celu promowanie profilaktycznych badań cytologicznych, oraz członkinią kapituły „Magnolie Biznesu”, nagradzającej wyjątkowe kobiety województwa zachodniopomorskiego.

Uwielbia podróże i to z nich czerpie inspiracje do swoich powieści. Wraz z mężem i synem mieszka w Szczecinie, na obrzeżach Puszczy Bukowej.

Zadebiutowała w 2015 roku powieścią Szkoła latania, od tamtej pory ukazało się jeszcze dziesięć innych jej książek, między innymi trylogia Sekrety i kłamstwa (2018–2019), Wigilijna przystań (2019), Powiedz mi, jak będzie (2020) i Wzgórze Świątecznych Życzeń (2020). Jest także autorką sztuk teatralnych, z których dwie: 4 kute asy oraz Okna, trafiły na afisze.
(biogram autorki od wydawnictwa Marginesy)

„Autorką plakatu promującego XIX edycję ogólnopolskiego programu „Tydzień Bibliotek” jest Agata Małecka. Grafiki promujące wydarzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej zostały opracowane z wykorzystaniem elementów z bezpłatnych materiałów udostępnionych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich (SBP)”

9 maja, 2022