Pomiędzy dzieją się cuda. Spotkanie z Pawłem Radziszewskim [Tydzień Bibliotek]

12 maja (czwartek) o godz. 18:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) Paweł Radziszewski, slawista i autor powieści “Pomiędzy” w rozmowie z Arturem Niewczasem opowie o współczesnym patrzeniu na gatunek fantasy oraz własnych słowiańskich inspiracjach twórczych.

Spotkanie odbędzie się stacjonarnie (bez transmisji na facebooku), a wstęp na nie jest bezpłatny.

Książki autora będzie można zakupić przed i podczas spotkania w Punkcie Informacji filii nr 7 na parterze.

O książce
„Pomiędzy” to historia opowiedziana przez płonące korzenie starych drzew, w której cygańskie bajki przeplatają się z codziennością, a realizm magiczny z groteską. Bohaterowie mają marzenia, które czasami się spełniają, tylko inaczej, niż to sobie wyobrażali. To opowieść o tym, że prawda bywa nie do zniesienia, nawet jeśli się w nią nie wierzy, i o tym, że czasami dzieją się cuda, które nie są ani dobre, ani złe, tylko takie pomiędzy.
„Pomiędzy” zostało nominowane do nagrody Książka Roku 2021 lubimyczytac.pl w kategorii debiut.

O Autorze
Mieszka w Gdańsku. Z wykształcenia slawista i rolnik. Przez wiele lat pracował w bibliotekach w Gdańsku i Gdyni.
Nominowany do nagrody „Nowej Fantastyki” im. Macieja Parowskiego.
Laureat trzeciej nagrody w Gdańskim Konkursie Prozatorskim oraz zdobywca wyróżnienia w Konkursie na Najlepsze Polskie Opowiadanie roku 2016 w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

„Autorką plakatu promującego XIX edycję ogólnopolskiego programu „Tydzień Bibliotek” jest Agata Małecka. Grafiki promujące wydarzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej zostały opracowane z wykorzystaniem elementów z bezpłatnych materiałów udostępnionych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich (SBP)”

12 maja, 2022