Biała kartka z nazwiskami twórców wystawy

Polak potrafi [PLAKATeka]

Zapraszamy do oglądania wystawy plakatów “Polak potrafi”, która została wyeksponowana w PLAKATece, czyli w części witryn ProMediów (al. Wojska Polskiego 2). Znajdują się na niej prace studentów i studentek Akademii Sztuki w Szczecinie.

Kilka słów o wystawie od jej opiekuna artystycznego:

“Przed nami 10 plakatów studentów z Pracowni Multimedialnego Projektowania Graficznego Akademii Sztuki w Szczecinie. Jak widać Polak potrafi… A może nie do końca? Sądząc po plakatach, Polka też daje sobie doskonale radę z odkręcaniem zakrętek od słoików z ogórkami. Pierwsza noblistka to nikt inny, tylko pani Maria Skłodowska-Curie. A tak w ogóle, to poza dwoma wyjątkami, większość autorów prac to panie autorki. Nawet jeżeli przedstawiają one na plakatach tzw. „męską zaradność” – zwłaszcza tę, od której zależy: pojeść, popić i po…jechać. 

Ale niech im będzie – Polak potrafi”

Lex Drewinski

PLAKATeka to galeria w witrynie ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) utworzona we współpracy z Pracownią Multimedialnego Projektowania Graficznego Akademii Sztuki w Szczecinie. Galeria jest tak zaprojektowana, by prace można było oglądać zarówno w ProMediach, jak i z zewnątrz budynku, od strony ul. Krzywoustego.

Nazwa PLAKATeka ma bezpośrednie konotacje ze słowem „Biblioteka“, jak również z terminem „Grafoteka“ odnoszącego się do teki (teczki) z grafiką komputerową. Istotnym medium grafiki komputerowej jest PLAKAT, który jest przedmiotem studiów w Pracowni Multimedialnego Projektowania Graficznego AS. Nazwa projektu jest efektem połączenia dwóch słów posiadających wspólny mianownik w postaci końcówki „-teka“.

Data rozpoczęcia
27 kwietnia, 2021
0:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Nie tylko Sydonia. Procesy o czary na Pomorzu w XVI-XVIII w. [Pomerania incognita]

Nie tylko Sydonia. Procesy o czary na Pomorzu w XVI-XVIII w. [Pomerania incognita]

24 marca, 2023
18.00
Słowa mają Moc! [Logopedia]
Wydarzenie dla dzieci

Słowa mają Moc! [Logopedia]

25 marca, 2023
11.00
Tekturowe lochy i smoki? O aktorskich serialach fantasy lat 80. i 90. [Taktownie o Popkulturze i Komiksie]

Tekturowe lochy i smoki? O aktorskich serialach fantasy lat 80. i 90. [Taktownie o Popkulturze i Komiksie]

27 marca, 2023
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content