fragment rysunku twarzy

Persony. Wystawa rysunku Jolanty Artiuch

Od 9 lutego 2021 w witrynach ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) można oglądać wystawę rysunku Jolanty Artiuch.

Autorka o sobie i swojej wystawie

Nazywam się Jolanta Artiuch, mam 18 lat i jestem uczennicą Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im.Constantina Brancusiego w Szczecinie. Dziedziną plastyczną, którą zajmuję się najdłużej, jest rysunek, co zaowocowało wystawą. Jako jej temat wybrałam portret, ponieważ wierzę, że nawet w najprostszej formie obiecuje on coś więcej niż dwuwymiarową podobiznę. Za modeli posłużyli mi najbliżsi – rodzina, przyjaciele. Przez być może zbyt sentymentalne podejście do życia urastają oni w moich oczach do rangi najważniejszych osobistości, niepowtarzalnych person – stąd tytuł wystawy.

9 lutego, 2021