3 muzycy grają na scenie

Pan Górski i SPółka zagrają w bibliotece

28 sierpnia 2021 (sobota) o godz. 19.00 zapraszamy do filii bibliotecznej nr 7 w Szczecinie (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8)) na koncert zespołu Pan Górski i SPółka. Koncert jest jedną z atrakcji w ramach projektu „Poezja miasta”. Poezja śpiewana w ciepłym, męskim wydaniu – zapraszamy!

Obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/koncertwbibliotece/.

Koncert będzie także transmitowany na żywo na Facebooku.

Trzej bardowie z zespołu Pan Górski i SPółka zabiorą nas w sentymentalną podróż, pośród akustycznych brzmień inspirowanych twórczością Kaczmarskiego, Awdiejewa i Gintrowskiego.

Autorskie kompozycje Sebastiana Górskiego nawiązują do miłości, przemijania, poszukiwania swojego miejsca w świecie, ale również z przymrużeniem oka komentują rzeczywistość.

W marcu 2017 ukazała się ich debiutancka płyta pt. „Trzech bardów”, na której znalazło się 10 autorskich kompozycji Sebastiana Górskiego. W czerwcu 2017 r. podczas XII Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy, zespół Pan Górski i SPółka zdobył II miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem” oraz wygrał najbardziej prestiżową nagrodę publiczności.

W kwietniu 2019 r. zespół wydał drugą płytę, zatytułowaną „Rozmowa Śmierci z Miłością”.

Aktualnie zespół pracuje w studio nad nową płytą zawierającą utwory takich bardów jak Kaczmarski, Awdiejew czy Gintrowski w oryginalnych aranżacjach zespołu.

Członkowie zespołu:

Sebastian Górski – tekściarz, gitarzysta, perkusista, zainspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego. Przez 15 lat był perkusistą szczecińskiego „Quo Vadis”, dziś gra w zespole „Nikt”. Tym razem całkowicie skupiony na swojej drugiej stronie, tzn. na tekstach, które postanowiły ujrzeć światło dzienne i przy pomocy przyjaciół zamieniły się w niesamowity, magiczny projekt.

Tomasz Skaya – lider i założyciel „Quo Vadis”, prawie 30 lat na scenie, basista, wokalista. Na co dzień gra ostrą i bezkompromisową muzykę, jednakże w projekcie Pan Górski i Spółka odsłania swoje liryczne oblicze.

Przemysław Nowak – wirtuoz akordeonu. Na scenie czynnie działa od 20 lat. Założyciel zespołu „Rockasta”.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Poezja miasta”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Partnerzy projektu:

Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora