3 muzycy grają na scenie

Pan Górski i SPółka zagrają w bibliotece

28 sierpnia 2021 (sobota) o godz. 19.00 zapraszamy do filii bibliotecznej nr 7 w Szczecinie (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8)) na koncert zespołu Pan Górski i SPółka. Koncert jest jedną z atrakcji w ramach projektu „Poezja miasta”. Poezja śpiewana w ciepłym, męskim wydaniu – zapraszamy!

Obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/koncertwbibliotece/.

Koncert będzie także transmitowany na żywo na Facebooku.

Trzej bardowie z zespołu Pan Górski i SPółka zabiorą nas w sentymentalną podróż, pośród akustycznych brzmień inspirowanych twórczością Kaczmarskiego, Awdiejewa i Gintrowskiego.

Autorskie kompozycje Sebastiana Górskiego nawiązują do miłości, przemijania, poszukiwania swojego miejsca w świecie, ale również z przymrużeniem oka komentują rzeczywistość.

W marcu 2017 ukazała się ich debiutancka płyta pt. „Trzech bardów”, na której znalazło się 10 autorskich kompozycji Sebastiana Górskiego. W czerwcu 2017 r. podczas XII Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy, zespół Pan Górski i SPółka zdobył II miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem” oraz wygrał najbardziej prestiżową nagrodę publiczności.

W kwietniu 2019 r. zespół wydał drugą płytę, zatytułowaną „Rozmowa Śmierci z Miłością”.

Aktualnie zespół pracuje w studio nad nową płytą zawierającą utwory takich bardów jak Kaczmarski, Awdiejew czy Gintrowski w oryginalnych aranżacjach zespołu.

Członkowie zespołu:

Sebastian Górski – tekściarz, gitarzysta, perkusista, zainspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego. Przez 15 lat był perkusistą szczecińskiego „Quo Vadis”, dziś gra w zespole „Nikt”. Tym razem całkowicie skupiony na swojej drugiej stronie, tzn. na tekstach, które postanowiły ujrzeć światło dzienne i przy pomocy przyjaciół zamieniły się w niesamowity, magiczny projekt.

Tomasz Skaya – lider i założyciel „Quo Vadis”, prawie 30 lat na scenie, basista, wokalista. Na co dzień gra ostrą i bezkompromisową muzykę, jednakże w projekcie Pan Górski i Spółka odsłania swoje liryczne oblicze.

Przemysław Nowak – wirtuoz akordeonu. Na scenie czynnie działa od 20 lat. Założyciel zespołu „Rockasta”.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Poezja miasta”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Partnerzy projektu:

Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora
Prywatna Szkoła Podstawowa Leonarda Piwoni

Patroni medialni:

portal SzczecinCzyta.pl
portal wSzczecinie.pl

Data rozpoczęcia
28 sierpnia, 2021
19:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Słowa mają Moc! [Logopedia]
Wydarzenie dla dzieci

Słowa mają Moc! [Logopedia]

9 grudnia, 2023
11.00
Manga-matsuri. I urodziny Isekaia

Manga-matsuri. I urodziny Isekaia

11 grudnia, 2023
17.00
Warsztaty plastyczne przed Świętami
Wydarzenie dla dzieci

Warsztaty plastyczne przed Świętami

12 grudnia, 2023
17.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content