okładka książki "Mój Paryż"

Osiemdziesiątka u Heleny M.

Rok 2021 to rok 80 urodzin królowej twista, szczecinianki Heleny Majdaniec. Któż nie zna takich przebój jak: „Zakochani są wśród nas”, „Czarny Ali Baba” czy „Rudy rydz”? Była niewątpliwie jedną z największych gwiazd big-bitu. Chcąc uczcić osiemdziesiąte urodziny piosenkarki, postanowiliśmy zaprosić Państwa na spotkanie z biografem artystki, Rafałem Podrazą, który nie tylko opowie o gwieździe, ale także zaprezentuje swoją najnowszą książkę poświęconą Helenie pt. „Mój Paryż. Śladami Heleny Majdaniec”. Rozmowę z autorem poprowadzi Agata Rokicka.

Fragmenty książki „Mój Paryż śladami Heleny Majdaniec” przeczyta Krystyna Maksymowicz, aktora Teatru Współczesnego w Szczecinie, która na potrzeby słuchowiska „Cyrograf” wcieliła się w rolę piosenkarki.

Spotkanie odbędzie się 22 października (piątek) o godz. 18.00 w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live’a na Facebooku biblioteki. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/majdaniec/ Zapisać można się także, odwiedzając filię osobiście od pn do pt w godz. 8-20 lub telefonicznie 91 506 50 58. Ilość miejsc jest ograniczona.

Rafał Podraza
Dziennikarz muzyczny. Autor książek nie tylko biograficznych. W środowisku uważany za specjalistę od rodziny Kossaków i polskiej piosenki. Laureat wielu nagród literackich. Autor sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych. Od 5 lat w rubryce „Historia jednej piosenki” w tygodniku Na żywo przypomina największe przeboje polskiej piosenki.

Spotkanie otwiera nowy cykl spotkań muzycznych z Rafałem Podrazą poświęconych polskiej muzyce. Co 2 miesiące będziemy rozmawiać o polskich wokalistkach. Majdaniec, Pryzwan, Kunicka, Jurgała-Jureczka, Jantar, German, Jarocka – jeśli te nazwiska nie są Ci obojętne, to nie może Cię zabraknąć na naszych spotkaniach.

Kolejne spotkanie poświęcone Marioli Pryzwan odbędzie się 10 grudnia. Zapraszamy!

22 października, 2021