okładka książki "Mój Paryż"

Osiemdziesiątka u Heleny M.

Rok 2021 to rok 80 urodzin królowej twista, szczecinianki Heleny Majdaniec. Któż nie zna takich przebój jak: „Zakochani są wśród nas”, „Czarny Ali Baba” czy „Rudy rydz”? Była niewątpliwie jedną z największych gwiazd big-bitu. Chcąc uczcić osiemdziesiąte urodziny piosenkarki, postanowiliśmy zaprosić Państwa na spotkanie z biografem artystki, Rafałem Podrazą, który nie tylko opowie o gwieździe, ale także zaprezentuje swoją najnowszą książkę poświęconą Helenie pt. „Mój Paryż. Śladami Heleny Majdaniec”. Rozmowę z autorem poprowadzi Agata Rokicka.

Fragmenty książki „Mój Paryż śladami Heleny Majdaniec” przeczyta Krystyna Maksymowicz, aktora Teatru Współczesnego w Szczecinie, która na potrzeby słuchowiska „Cyrograf” wcieliła się w rolę piosenkarki.

Spotkanie odbędzie się 22 października (piątek) o godz. 18.00 w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live’a na Facebooku biblioteki. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/majdaniec/ Zapisać można się także, odwiedzając filię osobiście od pn do pt w godz. 8-20 lub telefonicznie 91 506 50 58. Ilość miejsc jest ograniczona.

Rafał Podraza
Dziennikarz muzyczny. Autor książek nie tylko biograficznych. W środowisku uważany za specjalistę od rodziny Kossaków i polskiej piosenki. Laureat wielu nagród literackich. Autor sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych. Od 5 lat w rubryce „Historia jednej piosenki” w tygodniku Na żywo przypomina największe przeboje polskiej piosenki. 

Spotkanie otwiera nowy cykl spotkań muzycznych z Rafałem Podrazą poświęconych polskiej muzyce. Co 2 miesiące będziemy rozmawiać o polskich wokalistkach. Majdaniec, Pryzwan, Kunicka, Jurgała-Jureczka, Jantar, German, Jarocka – jeśli te nazwiska nie są Ci obojętne, to nie może Cię zabraknąć na naszych spotkaniach. 

Kolejne spotkanie poświęcone Marioli Pryzwan odbędzie się 10 grudnia. Zapraszamy! 

Data rozpoczęcia
22 października, 2021
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Dzieci i dzieciństwo na Pomorzu w średniowieczu [Pomerania incognita]

Dzieci i dzieciństwo na Pomorzu w średniowieczu [Pomerania incognita]

27 września, 2023
18.00
Spotkanie z Magdaleną Heydel [Zagubieni w przekładzie]

Spotkanie z Magdaleną Heydel [Zagubieni w przekładzie]

28 września, 2023
18.00
Popołudnie z wiewiórką [Literacki Kącik Malucha]
Wydarzenie dla dzieci

Popołudnie z wiewiórką [Literacki Kącik Malucha]

28 września, 2023
17.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content