Opowieść o Górnym Śląsku. Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą

6 grudnia (poniedziałek) o godz. 18.00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) zapraszamy na rozmowę z laureatem tegorocznej nagrody NIKE, Zbigniewem Rokitą, autorem książki “Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Z gościem porozmawia Krzysztof Lichtblau.
Wejściówki dostępne pod poniższym linkiem https://app.evenea.pl/event/rokita/,
osobiście w filii lub telefonicznie 91 506 50 58.

„Autor tej ważnej książki wyznaje, że długo przepraszał się ze swoją śląskością. Teraz pomaga nam zrozumieć dramat krainy leżącej na pograniczu kultur i historii – dlaczego Śląsk ciągle jest „kajś”, a nie w centrum polskiej świadomości.” Małgorzata Szejnert

Zbigniew Rokita (ur. 1989) – reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Autor książek reporterskich Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku (podwójnie nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike oraz która otrzymała nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, nagrody Ambasador Nowej Europy i Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego) oraz Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium.

[info ze strony Wydawcy]

6 grudnia, 2021