[OKOlice Literatury] Marginesy

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na 4. edycję festiwalu literatury non-fiction OKOlice Literatury, który potrwa od 22 do 24 września 2022 roku. Tym razem hasłem przewodnim wydarzenia będą “Marginesy” w wielu aspektach życia społecznego.

Do udziału zaprosiliśmy znanych i cenionych współczesnych twórców literatury non fiction. W ramach festiwalu odbędą się spotkania autorskie, panele dyskusyjne, warsztaty dla młodzieży i dorosłych. debata oksfordzka, spacer miejski, koncert, projekcja filmu, akcja książkowa i wystawa.

Festiwal obejmuje bloki tematyczne związane z różnym spojrzeniem na tytułowe marginesy – różne aspekty wykluczenia:

• odmienność fizyczna powodem odrzucenia, przemocy i izolacji
  • bieda i nierówności społeczne
  • czas, w którym jesteśmy, np. czas wojny, determinuje naszą postawę
  • wykluczenie w przestrzeni

Program festiwalu

Wszystkie wydarzenia odbędą się w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8).
Wystawa towarzysząca festiwalowi eksponowana będzie w filii nr 54 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2).

Wydarzenia będą realizowane stacjonarnie. Wstęp wolny, jedynie na warsztaty obowiązują zapisy – rejestracja na stronie festiwalu.

22 września, 2022