Dwie Anny i Irena. Spotkanie z Mariolą Pryzwan

10 grudnia o godz. 18.00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) gościnią będzie pani Mariola Pryzwan, autorka wielu biografii artystów i poetów. Podczas spotkania, razem z Rafałem Podrazą, przypomni postacie gwiazd polskiej muzyki – Anny Jantar, Anny German oraz Ireny Jarockiej. Wydarzenie jest kolejnym z cyklu [Muzyczne fascynacje]

Bezpłatne wejściówki na spotkanie można zdobyć pod poniższym linkiem https://app.evenea.pl/event/pryzwan/ telefonicznie 91 506 50 58 lub osobiście w filii.

Irena Jarocka była jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych polskich piosenkarek. Legendą naszej estrady. Ulubienicą publiczności. Ikoną elegancji i stylu. Pobyt w Paryżu – mieście, które pokochała – był dla Ireny Jarockiej prawdziwą szkołą życia. Uczyła się języka, solfeżu i dykcji, interpretacji piosenki, tańca, a także sztuki robienia makijażu, ubierania się, sposobu bycia na scenie.

[ze wstępu do Mojego Paryża. Śladami Ireny Jarockiej]

Anna German i Anna Jantar – te wielkie gwiazdy polskiej estrady od lat należą do moich ulubionych. Poświęciłam im kilka książek. Dwie Anny są ich uzupełnieniem; czymś w rodzaju aneksu. To okruchy wspomnień, które chciałam ocalić od zapomnienia. Wiem, że dla wielbicieli obu artystek są tak samo cenne jak dla mnie.

[ze wstępu do Dwóch Ann]

Autorka o sobie
Od 1987 roku pracuję w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. To moje jedyne miejsce pracy, któremu jestem wierna już 34 lata.
Kocham książki. Największą pasją mojego życia jest biografistyka. Jestem autorką 22 książek. Piszę o ulubionych artystach i poetach, o tych, którzy są mi bliscy, m.in. Annie German, Annie Jantar, Irenie Jarockiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Zbigniewie Cybulskim i Władysławie Broniewskim. A wszystko zaczęło się od mojej ulubionej poetki Haliny Poświatowskiej.

Data rozpoczęcia
10 grudnia, 2021
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Lektury na jesienne wieczory – kiermasz taniej książki w filii nr 28

Lektury na jesienne wieczory - kiermasz taniej książki w filii nr 28

10 października, 2022
9.00
Wernisaż wystawy prac Karola Pabicha

Wernisaż wystawy prac Karola Pabicha

10 października, 2022
18.00
Zachodniopomorski BiblioLAB 2022

Zachodniopomorski BiblioLAB 2022

12 października, 2022
9.00
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content