Dwie Anny i Irena. Spotkanie z Mariolą Pryzwan

10 grudnia o godz. 18.00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) gościnią będzie pani Mariola Pryzwan, autorka wielu biografii artystów i poetów. Podczas spotkania, razem z Rafałem Podrazą, przypomni postacie gwiazd polskiej muzyki – Anny Jantar, Anny German oraz Ireny Jarockiej. Wydarzenie jest kolejnym z cyklu [Muzyczne fascynacje]

Bezpłatne wejściówki na spotkanie można zdobyć pod poniższym linkiem https://app.evenea.pl/event/pryzwan/ telefonicznie 91 506 50 58 lub osobiście w filii.

Irena Jarocka była jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych polskich piosenkarek. Legendą naszej estrady. Ulubienicą publiczności. Ikoną elegancji i stylu. Pobyt w Paryżu – mieście, które pokochała – był dla Ireny Jarockiej prawdziwą szkołą życia. Uczyła się języka, solfeżu i dykcji, interpretacji piosenki, tańca, a także sztuki robienia makijażu, ubierania się, sposobu bycia na scenie.

[ze wstępu do Mojego Paryża. Śladami Ireny Jarockiej]

Anna German i Anna Jantar – te wielkie gwiazdy polskiej estrady od lat należą do moich ulubionych. Poświęciłam im kilka książek. Dwie Anny są ich uzupełnieniem; czymś w rodzaju aneksu. To okruchy wspomnień, które chciałam ocalić od zapomnienia. Wiem, że dla wielbicieli obu artystek są tak samo cenne jak dla mnie.

[ze wstępu do Dwóch Ann]

Autorka o sobie
Od 1987 roku pracuję w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. To moje jedyne miejsce pracy, któremu jestem wierna już 34 lata.
Kocham książki. Największą pasją mojego życia jest biografistyka. Jestem autorką 22 książek. Piszę o ulubionych artystach i poetach, o tych, którzy są mi bliscy, m.in. Annie German, Annie Jantar, Irenie Jarockiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Zbigniewie Cybulskim i Władysławie Broniewskim. A wszystko zaczęło się od mojej ulubionej poetki Haliny Poświatowskiej.

10 grudnia, 2021