Niewymazane. Spotkanie z Alicją Balcerzak

28 czerwca (wtorek) o godz. 18:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) Alicja Balcerzak zaprezentuje swoją nową książkę pt. “Niewymazane z pamięci”. Rozmowę poprowadzi Eryk Krasucki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Słowa Loisa Lowry’ego: Nie ból jest najgorszy w posiadaniu wspomnień, ale samotność. Wspomnieniami trzeba się dzielić, wydają się być bardzo trafnym podsumowaniem książki autorki. Opisuje tam wspomnienia Brygidy i historię Konrada, kobiety i mężczyzny, Niemki i Polaka. Łączy ich Darłowo oraz nauczycielski zawód jaki uprawiali z pasją. Oboje są osobami uhonorowanymi medalami Zasłużonych Dla Miasta Darłowa. Na nich obojgu swoje piętno odcisnęła II wojna światowa. Ta książka jest świadectwem dramatycznych doświadczeń, próbą ocalenia od zapomnienia: próbą przywołania, uporządkowania i zapisania okrutnej przeszłości. Ta książka to świadectwo tego, że miarą człowieka jest jego ciągłe zmaganie się z losem”.
(dr Marta Sałapata)

Książka „Niewymazane z pamięci” zdobyła II nagrodę w konkursie „Ocalić znaczenia wczoraj, uratować dzisiaj” finansowanym z Funduszu Patriotycznego Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Alicja Balcerzak 
Doktorantka Akademii Pomorskiej w Słupsku. 
Polonistka w Zespole Szkół Morskich w Darłowie. 
Współtwórczyni i reżyserka darłowskiego „Teatru w kinie”.  
Dwukrotna beneficjentka programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura”.

Data rozpoczęcia
28 czerwca, 2022
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Śledztwo Ptasznika. Spotkanie z Markiem Stelarem [Literacki Szczecin]

Śledztwo Ptasznika. Spotkanie z Markiem Stelarem [Literacki Szczecin]

6 marca, 2024
18.00
Annyeong! Trzynastkowy Klub Kulturowy

Annyeong! Trzynastkowy Klub Kulturowy

7 marca, 2024
16.00
Szczecin to TEŻ! moje miasto [wernisaż]

Szczecin to TEŻ! moje miasto [wernisaż]

7 marca, 2024
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content