Nie wszystko piękne, co w social mediach. Spotkanie dla młodzieży z dziennikarką i psycholożką

Za gruba. Za chudy. Za wysoki. Za niska. Za blada. Zbyt opalona. Zbyt nieśmiały. Zbyt otwarta. Kto nigdy nie słyszał podobnych opinii na swój – bądź kogoś temat – niech podniesie rękę.

19 maja (piątek) o godz. 17:00 zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na spotkanie dedykowane młodym ludziom w wieku 9+. Porozmawiamy o tym, jak widzimy rzeczywistość, i o ile ta – wykreowana przez influencerów – odbiega od prawdy.

W dobie powszechnego dostępu do mediów społecznościowych, dzieci szczególnie narażone są na krytykę ze strony rówieśników, jak również na fałszywe kreowanie rzeczywistości.

Osoby prezentujące się w tego typu mediach, mają niebagatelny wpływ na młodzież, która stara się upodobnić do swoich idoli, czerpiąc od nich wzorce zachowania. W konsekwencji najpopularniejszym zawodem, który młodzi chcą wykonywać w przyszłości, są: influencer, youtuber, vloger, tiktoker.
Na pozór łatwe, luksusowe i piękne życie nie jest jednak tak kolorowe, jak byśmy chcieli. Warto to podkreślać i głośno mówić o problemach wynikających ze złudnego obrazu rzeczywistości.

Spotkanie poprowadzi Karolina Jaskólska – z wykształcenia medioznawczyni, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, od lat pracująca w zawodzie. Doświadczona zarówno w pracy w mediach pisanych, radiu jak i telewizji. Obecnie pracuje jako specjalistka ds. mediów społecznościowych. Mama najlepszych dzieci na świecie, które w oszałamiającym tempie rosną, a świat stoi przed nimi z otwartymi rękami. Marzy, aby czerpali z niego same pozytywy pełnymi garściami, byli szczęśliwymi, empatycznymi ludźmi, którzy wiedzą, że są niewiarygodnie piękni i wartościowi.

W spotkaniu będzie uczestniczyła również Łucja Bobrukiewicz-Szczepińska, psychoterapeutka z pasją prowadząca Gabinet Psychoterapii i Rozwoju „Dialog”. Zdobywała doświadczenie zawodowe w Sekcji Interwencji Kryzysowej. Od sześciu lat pracuje terapeutycznie z dziećmi, młodzieżą, całymi rodzinami i parami. Uważa, że dialog jest podstawą wprowadzania dobrych i trwałych zmian. Prywatnie jest szczęśliwą mamą nastolatka, fanką pilatesu, gotowania oraz wypraw motocyklowych w odlegle zakątki świata.

Data rozpoczęcia
19 maja, 2023
17:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Wymagać to dużo? [Generator myśli filozoficznej dla młodzieży]

Wymagać to dużo? [Generator myśli filozoficznej dla młodzieży]

25 kwietnia, 2024
17.00
[Klubik artystyczny dla dzieci]
Wydarzenie dla dzieci

[Klubik artystyczny dla dzieci]

25 kwietnia, 2024
17.00
Dzieci dzieciom muzycznie [koncert]
Wydarzenie dla dzieci

Dzieci dzieciom muzycznie [koncert]

26 kwietnia, 2024
13.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content