grafika prezentuje but typu szpilka z odkrytym noskiem, w kolorze czerwonym, imitującym krew, która ścieka z buta.

Nie dopniesz swego. Spotkanie z Dianą Brzezińską [Szczecin literacki]

9 marca (środa) o godz. 18:00 w filii nr 54 „ProMediach” (al. Wojska Polskiego 2) zapraszamy na spotkanie ze szczecińską autorką powieści kryminalnych, Dianą Brzezińską. Okazją będzie premiera nowej książki pt. „Nie dopniesz swego”. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

Na wydarzenie wstęp wolny.
[Zgodnie z aktualnymi wytycznymi znosimy limit miejsc. Prosimy pamiętać o dezynfekcji i obowiązku noszenia maseczek.]

O książce:
Prokurator Gabriela Sawicka jeszcze nie rozpakowała rzeczy w nowym gabinecie, a już wezwano ją na miejsce zbrodni: w polickim lesie znaleziono męskie przedramię. Bardzo prawdopodobne, że to przedramię zaginionego Adama Zajączkowskiego – męża wysoko postawionej prokurator, która od początku zza kulis kontroluje śledztwo i ewidentnie nie chce rozwiązania sprawy. Na drodze staje jej jednak Sawicka, która niespecjalnie przejmuje się pozycją miejscowej wygi. Do Sawickiej dołącza Rafał Michalski z dochodzeniówki. Są jak ogień i woda. Jedyne, w czym się zgadzają, to to, że winnego należy doprowadzić przed sąd.
Czy policjant z żelaznymi zasadami znajdzie wspólny język z prokurator, która dla dobra sprawy sprytnie nagina przepisy prawa? Czy demony dręczące Sawicką pozwolą jej pokazać swoją drugą, wrażliwszą stronę?
Nie dopniesz swego to pierwszy tom nowej serii kryminalnej Diany Brzezińskiej. Jej bohaterką jest bezkompromisowa i impulsywna prokurator Gabriela Sawicka, która nie boi się sięgać po niekonwencjonalne metody pracy, a niesubordynacja to jej druga natura. W życiu zawodowym prawniczka kieruje się zasadą: „Nie czyni bezprawia, kto spełnia swą powinność”. Nie musisz jej lubić, ale na pewno nie będzie ci obojętna.

O autorce:
Diana Brzezińska – pisarka, prawniczka, mediatorka, asystentka w Katedrze Studiów nad Bezpieczeństwem INoPiB US. Autorka bestsellerowej serii o profilerce Adriannie Czarneckiej i komisarzu Krystianie Wilku. Miłośniczka wszelkich zagadnień kryminalistycznych i dobrej literatury, zakochana w szaleńczych latynoskich rytmach.

Data rozpoczęcia
9 marca, 2022
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Kosmiczne opowieści — o mangach SF [ Isekai Klub Miłośników Mangi ]

Kosmiczne opowieści — o mangach SF [ Isekai Klub Miłośników Mangi ]

25 września, 2023
17.00
Jesienny kiermasz książki

Jesienny kiermasz książki

25 września, 2023
8.00
Matki miasta. Śladami szczecińskich emancypantek z przełomu XIX i XX w. [spacer miejski]

Matki miasta. Śladami szczecińskich emancypantek z przełomu XIX i XX w. [spacer miejski]

26 września, 2023
17.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content