oficjalna grafika Narodowego czytania 2020

Narodowe Czytanie. Balladyna online

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie po raz kolejny włącza się w akcję Narodowego Czytania. Tegoroczna odsłona odbędzie się 5 września i poświęcona będzie „Balladynie” Juliusza Słowackiego. Ze względu na środki ostrożności, nasze wydarzenie będzie miało charakter zdalny.

W tym roku chcemy przygotować dla naszych Czytelników niecodzienne nagranie z fragmentem dramatu polskiego poety, które opublikowane będzie na naszych profilach FB i YouTube.

Do wspólnego czytania zaprosiliśmy nie tylko bibliotekarzy, ale również Czytelników i gości z zaprzyjaźnionych instytucji.
Serdecznie zapraszamy!

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano: dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, w 2019 roku do wyboru było osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie.

5 września, 2020
ONLINE