Mózgowe łamigłówki na tabletach [Seniorzy w ProMediach]

Podczas spotkania 8 marca (środa) o godz. 13:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) uczestnicy poznają cyfrowe aplikacje, które zapewniają codzienną rozrywkę i trening mózgu.

Zajęcia odbywają się z użyciem zapewnionych przez bibliotekę tabletów.

Proponowane zabawy to: nonogram, dopasowywanie cyfr, blockudoku (dopasowywanie elementów), sudoku, puzzle, znajdź różnicę, kolorowanki.

Aplikacje zostały wybrane przez prowadzącą spośród wielu innych na podstawie dostępności wersji polskiej, dostosowania do potrzeb seniorów i konkurencyjnej ceny w przypadku wykupu płatnej opcji. Wariant darmowy zawiera reklamy. Chętne osoby będą mogły uzyskać informację, jak w bezpieczny sposób wykupić wersję płatną (możliwość konsultacji w innym terminie). Prowadząca ani Miejska Biblioteki Publiczna nie czerpią zysków z tej ani żadnej innej aplikacji.

Spotkanie zostanie poprowadzone przez mgr Anetę Krejczy, z wykształcenia nauczycielkę, coacha i terapeutkę osób w spektrum autyzmu, a obecnie studentkę psychologii. Zainteresowaną geragogiką i psychogerontologią (pedagogiką i psychologią osób starszych) oraz neuropsychologią.

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy:

8 marca, 2023