Moda na słowiańszczyznę w literaturze i kulturze współczesnej

28 lutego (śr.) o godz. 17.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie poświęcone modzie na słowiańszczyznę w literaturze i kulturze współczesnej, które poprowadzi Marta Kostecka.

Porozmawiamy o książkach, filmach, serialach i komiksach. Prosimy o przyniesienie swoich ulubionych tytułów. Wydarzeniu będzie towarzyszyła prezentacja publikacji dostępnych w bibliotece.

Program spotkania:
17.00-18.00 prelekcja poświęcona współczesnym tekstom kultury inspirowanym słowiańszczyzną
18.30-19.45 spotkanie warsztatowe dla osób pracujących w bibliotekach i szkołach poświęcone wykorzystaniu mody na słowiańczyznę w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Można wziąć udział w całym spotkaniu lub dołączyć do wybranego punktu programu. Zapraszamy osoby pasjonujące się słowiańszczyzną, a także te, które dopiero chcą się zapoznać z tematem.

Spotkanie realizowane w partnerstwie z Biblioteką w Nowym Warpnie
w ramach programu dotacyjnego Blisko.

Marta Kostecka
Edukatorka, polonistka, bibliotekarka. Absolwentka filologii polskiej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu bibliotekoznawstwa z informacją naukową tamże. Obecnie specjalizuje się w edukacji dorosłych. W obszarach jej zainteresowań znajdują się szczególnie technologie i nowe media, edukacja informacyjna, cyfrowa i medialna oraz kształcenie ustawiczne, nauczanie i uczenie się.

Nauczała języka polskiego oraz pracowała w bibliotekach: szkolnej, akademickiej i publicznej, teraz współpracuje z biblioteką pedagogiczną. Na co dzień pracuje jako nauczycielka konsultantka ds. edukacji humanistycznej. Współtworzy markę szkoleniową Dobrze w Kulturze.

Po godzinach czytelniczka i pasjonatka kultury we wszelkich jej odsłonach. Entuzjastka sztuki komiksowej. Działa społecznie w stowarzyszeniach LABiB i POP-ART oraz w Polskim Towarzystwie Badań nad Komiksem.

Działanie jest realizowane w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną w Nowym Warpnie w ramach projektu „Nowe Warpno – gmina na fali” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

28 lutego, 2024