Międzyodrze – nasz skarb porzucony. Spotkanie z Damazym Stacherą

6 lutego (wt.) o godz. 18:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) zapraszamy na prelekcję tematyczną dotyczącą okolic naszego miasta.

Mgr inż. Damazy Stachera opowie dlaczego Międzyodrze to skarb, o który należy zadbać ze względu na jego znaczenie przeciwpowodziowe, przyrodnicze, rolnicze, turystyczne.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Po ukazaniu się w „Kurierze Szczecińskim” artykułu „Ratujmy Międzyodrze” telefonowali do mnie zainteresowani czytelnicy. Wielu z nich z wyrazami poparcia odbudowy Międzyodrza według pierwotnych założeń. Informacja o 5400 hektarów gruntu będący częścią Polski, a zapomnianych i niezagospodarowanych, uruchomiła wyobraźnię wielu specjalistów z takich dziedzin jak: hydrotechnicy, melioranci, rolnicy, organizatorzy turystyki, wędkarze, rybacy.
Wszyscy oni widzą konieczność odbudowy Międzyodrza tak, aby było wykorzystane i zagospodarowane nie gorzej niż to jest tuż obok — na zachodnim — niemieckim brzegu Odry Zachodniej…”

Damazy Stachera

Magister inżynier budownictwa wodnego. W latach 1972-77 pełnił funkcję kierownika robót przy budowie kanału wody chłodzącej oraz wód pochłodniczych elektrowni Dolna Odra.
Był także inspektorem nadzoru przy budowie portu barkowego na rzece Gunica w roku 1978. Zajmował się wykonawstwem robót regulacyjnych na Odrze i Wiśle.

Jako kierownik budowy opracował ekspertyzę remontu kapitalnego jazu Widuchowa w kilometrze 0.0 rzeki Odra Zachodnia, po wykonaniu dokumentacji technicznej kierował pracami remontowymi w 2005 r.
W latach 2006-2012 kierował pracami związanymi z ochroną brzegów morskich w okolicy Gdańska i Kołobrzegu.

Jest także właścicielem prawa ochronnego na „odbojnice punktowe 6-oponowe”.

Data rozpoczęcia
6 lutego, 2024
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych
Wydarzenie dla dzieci

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych

26 lutego, 2024
15.00
[Spotkania z planszówkami]

[Spotkania z planszówkami]

27 lutego, 2024
17.00
[Ekipa Seniora]

[Ekipa Seniora]

27 lutego, 2024
14.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content