Mecz majowy [W Pogoni za książką]

⚽Oficjalnie zapraszamy na wydarzenia
w projekcie ” W Pogoni za książką”.⚽

Połączymy literaturę ze sportem, pokazując młodym fanom klubu Pogoni Szczecin
świat książek, aby nie tylko chodzili na mecze, lecz także czytali, inspirując się swoimi idolami.

W maju nasz „mecz” przebiegnie następująco:

⚽„Pierwszą połową” będzie spotkanie z Jackiem Inglotem — autorem fantastycznych przygód Eri i smoka — zapraszamy 20 maja (pn.) o godz. 10:00 oraz 12:00.

⚽”W przerwie meczu” 24 maja (pt.) o godz. 17:00 wszyscy mali kibice i kibicki sportowe na Jasnych Błoniach razem z piłkarzami Pogoni Szczecin poczytają i potrenują sztuczki „Z piłką i książką na trawie”.

⚽”Druga połowa” to inspirujące warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci,
które odbędą się 27 maja (pn.) o godz. 18:00. Zapraszmy do otwarcia „Literackiej skrzyni inspiracji”. ZAPISY

Obie „połowy meczu” odbędą się w ProMediach, czyli naszej multimedialnej bibliotece przy al. Wojska Polskiego 2.

Przybywajcie mali odkrywcy! Wejdźcie do magicznej biblioteki, zwanej ProMedia,
w której czary z książek wypełniają powietrze.

Usiądźcie wygodnie i poczekajcie, a na pewno zjawi się pisarz-czarodziej.

20 maja (pn.) o godz. 10:00, a także po raz drugi o godz. 12:00 swoimi książkami zaczaruje Was Jacek Inglot, który wymyślił i spisał przygody dzielnej Eri i jej smoka.

Podczas interaktywnych spotkań dowiecie się m.in. na czym polega czarowanie, jak wymyślić
i wypowiedzieć własne zaklęcie oraz gdzie znaleźć magię w świecie dookoła.

Wspólnie poczytamy i porozmawiamy podczas tych magicznych lekcji w bibliotece.

Jacek Inglot – pisarz, publicysta, redaktor, pedagog. Dwukrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, w  2013 roku został nominowany do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus (półfinał) za powieść „Wypędzony”, a w 2017 roku otrzymał Srebrne Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Juliusza Żuławskiego za „Polskę 2.0”. W 2018 roku zdobył I miejsce
w konkursie #Wolność – czytaj dalej w kategorii powieść historyczna dla młodzieży w wieku 15-18 lat, za utwór „Operacja Komendant. Misja w czasie” (2019). Napisał cykl młodzieżowej fantasy złożony z powieści „Eri i smok”, „Eri czarodziejka” oraz „Eri w Mrocznych Górach”.

Inglot jako autor nie ogranicza się do jednej konwencji literackiej. Pisze zarówno hard SF, jak
i fantasy, horror czy historię alternatywną, dobrze sobie radzi również w mainstreamie, tworząc powieści sensacyjne i historyczne. Od 1998 roku należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

27 maja (pn.) o godz. 18:00 zapraszmy do otwarcia „Literackiej skrzyni inspiracji”.

Warsztaty literacko-plastyczne, nawiążą do opowieści Jacka Inglota „Eri i smok”. Podczas tego spotkania, dzieci będą mogły poznać bliżej boahterkę tej opowieści i stworzyć własną historię pełną przygód. Zajęcia potrwają do 2 godzin.

Z racji ograniczonej liczby miejsc na warsztaty należy się zapisać przez formularz pod poniższym linkiem

20 maja, 2024