krajobraz miejski nad rzeką

Malarska retrospektywa – Ryszard Szwed

Zapraszamy do oglądania wystawy „Malarska retrospektywa – Ryszard Szwed”, którą można oglądać w czerwcu w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2). Wernisaż odbędzie się 9 czerwca (środa) o godz. 18.00.

Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/szwedwernisaz/

Ryszard Szwed o sobie i swojej twórczości:

“Jestem absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie z roku 1983, w czasach kiedy dyrektorem był Guido Reck. W dorobku posiadam między innymi przemysłowe realizacje projektów graficznych oraz malarstwo sakralne (obrazy, freski, plafony).

Zajmuję się również renowacją starego malarstwa. Posługuję się wszystkimi technikami malarskimi, łącznie z metaloplastyką.

Moim ulubionym sposobem pracy jest jednoczesne malowanie kliku obrazów o różnej tematyce, wielkościach, konwencjach oraz technikach, czym różnię się od większości twórców.

Moje prace znajdują się w galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą”.

5 lipca, 2021