Lilka, Madzia i Zofia – córki Kossaków. Spotkanie z Joanną Jurgałą-Jureczką

11 lutego (piątek) o godz. 18:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) zapraszamy na spotkanie z Joanną Jurgałą-Jureczką, historyczką literatury oraz autorką cyklu książek o rodzinie Kossaków. Podczas rozmowy z Rafałem Podrazą opowie o życiu i twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Magdalenie Samozwaniec i Zofii Kossak, czyli trzech utalentowanych i nietuzinkowych kobietach ze słynnego szlacheckiego rodu.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania pod linkiem https://app.evenea.pl/event/kossakowny/ lub telefonicznie 91 506 50 58.

Joanna Jurgała-Jureczka – historyk literatury, pisarka.
Autorka Tajemnic prowincji i Siedmiu spódnic Alicji. Od dwudziestu siedmiu lat pisze o rodzinie Kossaków (Zofia Kossak opowieść biograficzna, Kobiety Kossaków, Kossakowie. Biały mazur, Kossakowie. Tango). Była dziennikarką, kierownikiem muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich. Jest laureatką Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia.

Data rozpoczęcia
11 lutego, 2022
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Śledztwo Ptasznika. Spotkanie z Markiem Stelarem [Literacki Szczecin]

Śledztwo Ptasznika. Spotkanie z Markiem Stelarem [Literacki Szczecin]

6 marca, 2024
18.00
Annyeong! Trzynastkowy Klub Kulturowy

Annyeong! Trzynastkowy Klub Kulturowy

7 marca, 2024
16.00
Szczecin to TEŻ! moje miasto [wernisaż]

Szczecin to TEŻ! moje miasto [wernisaż]

7 marca, 2024
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content