Plakat spotkania Legendy pomorskie

Legendy pomorskie

14 grudnia 2022 r, o godz. 9.00 w ProMediach odbędzie się kolejne spotkanie dla dzieci z legendami pomorskimi.

W świat legend szczecińskich wprowadzi nas autorka baśni Małgorzata Duda. Zapraszamy dzieci, które chcą poznać historię naszego miasta i legendy z nim związane na kolejne spotkanie z serii legend pomorskich.

Były już gryfy, krawiec, Eryk i Sydonia, tym razem dowiemy się o historii sześciopalczastego rycerza z Dobrej, Zielenicy oraz diabła z Kamienia. O ich przygodach opowie autorka książki Małgorzata Duda.

Małgorzata Duda, specjalistka od legend (nie tylko miejskich), ale także od turystyki kulturowej. Miłośniczka literatury, nie tylko tej związanej z regionem. Lubi kryminały w wersji literackiej i filmowej, choć nie gardzi też innymi gatunkami literackimi. Redaktorka i wydawczyni książek o regionie.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Zobacz i usłysz kulturę!”

14 grudnia, 2022