Las w sieci dla dzieci. Spotkanie interaktywne z Mariolą i Januszem Słomińskimi

4 grudnia (pn.) o godz. 17:00 nasze ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) zmienią się w magiczny las pełen niesamowitych zwierząt i roślin.

Za sprawą Marioli i Janusza Słomińskich mali czytelnicy wybiorą się w podróż po swoich bajkach. Dzieci będą miały okazję poznać bohaterów, „występujących” w postaci lalek na scenie teatralnej.

Na spotkanie wypełnione atrakcjami zapraszamy głównie dzieci w wieku 5-9 lat wraz z rodzicami lub opiekunami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

„Las w sieci” to zbiór ponad dziesięciu wierszy, a każdy z nich ma innego, zwierzęcego bohatera. Czytelnicy poznają historię watahy wilków, świat widziany oczami ważki czy miejsca, gdzie śpią jeże. Cała książka zaczyna się jednak piosenką, do której muzykę napisał Paweł Dudzik.

Mariola Fajak-Słomińska
Od 1999 roku aktorka Teatru Lalek „Pleciuga”. Pochodzi z Torunia, gdzie rozpoczynała pracę na scenie Teatru Baj Pomorski. Dla radia „Gra” przygotowała około 200 audycji na dobranoc i 8 słuchowisk dla dzieci, które ukazały się na kasetach. Obecnie dubbinguje głosy w grach komputerowych „Pluszaki rozrabiaki”.
Jej sztuka „Afrykańska przygoda” została nagrodzona Bursztynowym Pierścieniem jako najlepszy spektakl sezonu 2010/2011. Był to pierwszy najnajowy spektakl w repertuarze Teatru Lalek „Pleciuga”. Od tej premiery została autorką i reżyserką wielu przedstawień dla najnajów, granych w teatrach całej Polski.
Mariola Fajak-Słomińska dla dzieci napisała m.in. „Rosnę”, „Atolkę”, „Króla Naszego Lasu” czy „Wiersze w Kadrze”, a całkiem niedawno nową książkę interaktywną „Las w sieci”.

4 grudnia, 2023