Kryminalnym szlakiem z Małgorzatą Dudą i Dianą Brzezińską. Spacer tłumaczony na PJM [Zaczytany Szczecin]

24 maja (wtorek) o godz. 17:00 zapraszamy na spacer miejski w kryminalnych klimatach. Naszymi przewodnikami będą Małgorzata Duda i Diana Brzezińska [Zaczytany Szczecin].
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Przed nami kolejny spacer literacki. Tym razem przyjrzymy się, jaki obraz Szczecina kreuje w swoich powieściach kryminalnych Diana Brzezińska. Wyruszymy z filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8), przejdziemy przez Grabowo i Śródmieście nad Odrę. Przyjrzymy się dobrze znanym miejscom, na które spojrzymy z punktu widzenia akcji powieści. Gdzie spotykali się bohaterowie? Gdzie znaleziono kolejne zwłoki?

Co o Szczecinie i jednej z bohaterek pisze Diana Brzezińska?
„Dla niezainteresowanych niczym ignorantów Szczecin był miastem niepozornym, nudnym, jednak dla tych, którzy chcieli mu poświęcić trochę uwagi, skrywał mnóstwo tajemnic. […] Nigdy nie odmawiała sobie spaceru, jeżeli tylko było to możliwe.”
Jeżeli to możliwe, nie odmawiajcie sobie spaceru – z Dianą Brzezińską i jej bohaterami oraz przewodniczką Małgorzatą Dudą – i odkryjcie z nami kolejne tajemnice.

Spacer poprowadzi doświadczona przewodniczka turystyczna Małgorzata Duda, specjalistka od legend (nie tylko miejskich), ale także od turystyki kulturowej. Miłośniczka literatury, nie tylko tej związanej z regionem. Lubi kryminały w wersji literackiej i filmowej, choć nie gardzi też innymi gatunkami literackimi. Redaktorka i wydawczyni książek o regionie.

Spacer będzie tłumaczony na język migowy PJM.
Kontakt SMS tel. 666 871 342

24 maja, 2022