grupa uśmiechniętych ludzi na spacerze

Kryminalny spacer

6 lipca (wtorek) zapraszamy na kryminalny spacer po Szczecinie. Spotykamy się pod Komendą Wojewódzką Policji (ul. Małopolska 47) o godz. 17.00.

UWAGA! Brak miejsc. Wejściówki rozeszły się w jeden dzień.
Obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/kryminalnyspacer/

Prosimy o zabranie ze sobą 2 biletów komunikacji miejskiej (15 min).

Spacer będzie przebiegał śladami szczecińskich opowieści kryminalnych – tych prawdziwych i tych fikcyjnych. Będą historie mrożące krew w żyłach i takie wywołujące uśmiech na twarzy. W trakcie spaceru prześledzimy miejsca pojawiające się w filmach i na kartach współczesnych powieści szczecińskich autorów. Powędrujemy ulicami Szczecina, zaglądając niekiedy w boczne ulice i ciemne zaułki. Gościem spaceru będzie Marek Stelar, który wspomoże uczestników w tworzeniu własnej zagadki kryminalnej.

Spacer poprowadzi doświadczona przewodniczka miejska Małgorzata Duda, specjalistka nie tylko od legend, ale także od turystyki kulturowej, miłośniczka kryminałów i literatury regionalnej, redaktorka i wydawczyni książek o regionie.

Zapewniamy tłumaczenie na język migowy.

Poniżej zaproszenie na spacer w PJM.

Partnerzy projektu:
Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora
Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami integracyjnymi w Szczecinie

Patroni medialni:
portal SzczecinCzyta.pl
portal wSzczecinie.pl

Spotkanie jest częścią projektu “Kryminał czai się wszędzie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

6 lipca, 2021