Kolorowe pragnienia wiosny [wernisaż]

10 kwietnia (śr.) o godz. 18:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się wernisaż wystawy prac malarskich artystek i artystów Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obrazy będzie można oglądać przez najbliższy miesiąc
w godzinach pracy biblioteki.

„WIOSNA jest  kluczowym elementem odczuwania głębi w malarstwie.

Wiosna — to najpiękniejsza z czterech pór roku. Jest ona okresem budzącego się życia oraz symbolem miłości. Wiosną zachodzą gwałtowne zmiany w przyrodzie i przełom w naszych sercach. Motyw wiosny jest częsty w sztuce, w tym również w malarstwie. Obrazy naszych artystów namalowane są różnymi technikami, barwami — kolorami, intuicyjnie.”

W wystawie będzie uczestniczyć 21 twórców.

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury działa od 2006 roku. Stowarzyszenie jest niezależnym i dobrowolnym związkiem artystów pracujących twórczo w różnych dziedzinach sztuki, takich jak malarstwo, rzeźba, poezja, fotografia i filmowanie.

Celem ZSTK jest upowszechnianie szeroko rozumianej sztuki, podejmowanie działań zmierzających do polepszenia warunków pracy twórczej oraz współdziałanie z lokalnymi organizacjami działającymi na rzecz kultury i sztuki.

Twórcy:

1. Zofia Hintz-Wojtysiak