[Klub Cyfrowej Zabawy] SPOTKANIE ODWOŁANE

[Klub Cyfrowej Zabawy] to świetna okazja dla dzieci w wieku 10-12 lat, aby w kreatywny i ciekawy sposób spędzić czas, poznając różne możliwości technologii cyfrowej.

Najbliższe spotkanie odbędzie się już 11 kwietnia (czw.) o godz. 16:30
w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2).

Zajęcia są prowadzone w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Uczestnicy będą mieli szansę bawić się, jednocześnie nabywając nowe umiejętności.

Jest to okazja do nauki nowych umiejętności i rozwijania kreatywności. Dzieci mogą poznać podstawy programowania, tworzenia animacji, edycji zdjęć, tworzenia gier, komiksów czy muzyki. Mogą również rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię, uczestnicząc w warsztatach artystycznych.

Dzieci mogą spotkać się z innymi dziećmi, które mają podobne zainteresowania. To świetny sposób na nawiązywanie nowych znajomości i rozwijanie umiejętności społecznych.
Podczas spotkań wykorzystywane będą różne aplikacje i gry edukacyjne, które pozwolą dzieciom na naukę w przyjemny i atrakcyjny sposób.

Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Swoje uczestnictwo zgłosić można telefonicznie: 91 506 50 56 lub mailowo: [email protected]

Przykładowe zajęcia:

• Tworzenie animacji poklatkowej: dzieci mogą nauczyć się, jak tworzyć animacje, fotografując obiekty lub postacie w różnych pozycjach, np. z wykorzystaniem aplikacji Stop Motion Studio.
  • Edycja zdjęć: dzieci będą mogły nauczyć się podstawowych technik edycji zdjęć w aplikacji Photoshop Express.
  • Tworzenie gier: dzieci będą mogły stworzyć własną grę w aplikacji Game Maker.
  • Tworzenie komiksów: dzieci będą mogły stworzyć własną historię w formie komiksu w aplikacji Comic Life.
  • Tworzenie muzyki: dzieci będą mogły stworzyć własną piosenkę w aplikacji GarageBand.
  • Tworzenie filmów: dzieci mogłyby nauczyć się podstaw kręcenia filmów w aplikacji iMovie.
  • Projektowanie stron internetowych: dzieci mogłyby nauczyć się podstaw projektowania stron internetowych w aplikacji Wix.
  • Tworzenie gier w wirtualnej rzeczywistości: dzieci mogłyby stworzyć własną grę w aplikacji Roblox.

Propozycji aplikacji mobilnych dla dzieci w wieku 10-12 lat:

Aplikacje edukacyjne:

• Duolingo: Aplikacja pozwala dzieciom uczyć się nowych języków w zabawny i interaktywny sposób.
  • Khan Academy Kids: Aplikacja oferuje szeroki zakres edukacyjnych gier i zabaw dla dzieci w wieku 2-8 lat, w tym gry matematyczne, naukowe i językowe.
  • BrainPOP Jr: Aplikacja oferuje edukacyjne filmy i gry dla dzieci w wieku 2-8 lat.
  • Scratch: Aplikacja pozwala dzieciom uczyć się podstaw programowania w języku Scratch.
  • Code.org: Aplikacja oferuje kursy programowania dla dzieci w różnych poziomach zaawansowania.

Aplikacje twórcze:

• Minecraft: Aplikacja pozwala dzieciom budować własne światy z klocków.
  • Roblox: Aplikacja pozwala dzieciom tworzyć własne gry i światy.
  • Krita: Aplikacja pozwala dzieciom rysować i malować.
  • InShot: Aplikacja pozwala dzieciom edytować filmy i zdjęcia.
  • Canva: Aplikacja pozwala dzieciom projektować grafiki i materiały marketingowe.
  • GarageBand: Aplikacja pozwala dzieciom tworzyć muzykę.
11 kwietnia, 2024