Japonia niestandardowo. Spotkanie z Piotrem Milewskim [yкраїнська версія нижче]

25 marca (piątek) o godz. 18:00 w cyklu [Kolory kultury] gościć będziemy Piotra Milewskiego, podróżnika i fotografa, fana kultury krajów Dalekiego Wschodu. Jak nietypowo zwiedzać Tokio? Czy mieszkańcy Europy lub Stanów Zjednoczonych mogą zostać zaakceptowani jako obywatele Wysp Japońskich? W jaki sposób dostosować się do norm korporacyjnych, obowiązujących w firmach japońskich? W rozmowie z Arturem Niewczasem, autor opowie o swych wrażeniach z pobytu w Japonii oraz opiniach na temat współczesnego społeczeństwa japońskiego.
Zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8).

Spotkanie będzie tłumaczone na język ukraiński.

Na wydarzenie wstęp wolny.
[Zgodnie z aktualnymi wytycznymi znosimy limit miejsc. Prosimy pamiętać o dezynfekcji i obowiązku noszenia maseczek.]

Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji.
„Zabawny, a jednocześnie przejmujący opis pięciu lat pracy w japońskiej korporacji. Trzydziestoletni bohater rozpoczyna pracę w przedsiębiorstwie K. Okazuje się, że jest jedynym obcokrajowcem w sześciusetosobowym zespole. Niekiedy czuje się, jakby wylądował na obcej planecie – Planecie K. Przywdziewa obowiązkowy strój roboczy, przesiaduje długie godziny w biurze, uczestniczy w niekończących się naradach, prowadzi negocjacje z kontrahentami, wyjeżdża na wycieczki pracownicze i w delegacje. Wieczory spędza z kolegami z pracy, a weekendy… z Prezesem.
Musi dostosować się do nowych warunków, wymagań, zwyczajów.”
Opis od Wydawcy

Piotr Milewski
urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor bestsellerowych książek Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej (2014) i Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia (2015). Trzykrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego „Książki”.

Переклад українською мовою:

Нестандартна Японія. Зустріч з Петром Мілевським

25 березня (у п’ятницю) о 18:00 у циклі «Барви культури» відбудеться зустріч з Петром Мілевським, письменником, журналістом, мандрівником і фотографом, шанувальником культури країн Далекого Сходу. Як нетипово відвідати Токіо? Чи можуть жителі Європи або Сполучених Штатів Америки сприйматися як громадяни Японських островів? Як дотримуватися корпоративних стандартів, що діють в японських компаніях? У розмові з Артуром Нєвчасом автор розповість про свої враження від перебування в Японії та думки про сучасне японське суспільство.
Запрошуємо до відділення № 7 (площа Матері Терези, Калькутта, 8).

Зустріч буде перекладена українською мовою.

Вхід вільний.
Кількість місць не обмежена. Будь ласка, не забудьте одягнути маски.

Планета К. П’ять років у японській корпорації.
«Кумедний і водночас проникливий опис п’яти років роботи в японській корпорації. Тридцятирічний герой починає працювати в компанії К. Виявляється, він єдиний іноземець у колективі із шестисот працівників. Іноді йому здається, ніби він приземлився на чужій планеті – Планеті К. Він носить обов’язковий робочий одяг, багато годин проводить в офісі, бере участь у нескінченних нарадах, веде переговори з партнерами, їздить на робочі зустрічі та у відрядження. Вечори він проводить з колегами, а вихідні … з Президентом корпорації.
Йому доводиться пристосовуватися до нових умов, вимог і звичаїв».
Опис від видавця

Петро Мілевський народився в 1975 році в Хелмі, виріс в Ополе. Навчався у Познані, Відні, Пассау, Філадельфії, Саппоро та Отарі. Він прожив у Японії дев’ять років. Стипендіат Міністра Культури та Національної спадщини. Автор книг-бестселерів «Транссиб. Залізниця через Росію і далі» (2014), «Японські щоденники. Нотатки з року Кролика та року Коня» (2015), «Ісландія чи найхолодніше літо за п’ятдесят років» (2018). Триразовий лауреат Магелланової премії літературного журналу «Книги».

25 marca, 2022