„Jaka jesteś Babo Jago?” Spotkanie i warsztaty dla dzieci

16 grudnia (czwartek) o godz. 17.00 w ProMediach odbędzie się spotkanie i warsztaty dla dzieci wokół książki “Jaka jesteś Babo Jago” Katarzyny Górewicz. Autorka opowie małym czytelnikom historie o tytułowej postaci oraz o swoich własnych doświadczeniach z dzieciństwa. Przybliży technikę linorytu i zaprezentuje oryginalne grafiki w niej wykonane. w kolejnej części wydarzenia odbędą się warsztaty motania tradycyjnych lalek słowiańskich – motanek.

Zapisu na spotkanie można dokonać osobiście w filii lub telefonicznie 91 506 50 56 lub na stronie: https://app.evenea.pl/event/baba-jaga/

Plan spotkania
Podczas spotkania w ProMediach Katarzyna Górewicz opowiadać będzie o tytułowej postaci, swoich własnych doświadczeniach z dzieciństwa, ale także przybliżać technikę linorytu i zaprezentuje oryginalne grafiki w niej wykonane. Ponadto odbędą się warsztaty motania tradycyjnych lalek słowiańskich – motanek.

Spotkanie i warsztaty dla dzieci w Filii MBP ProMedia:
– rozmowa o Babie Jadze i dziecięcym jej odbiorze
– prezentacja techniki linorytu
– wystawa prac
– warsztaty motanek

O książce
Jaka jesteś Babo Jago?” to nie tylko książka dla dzieci, ale także rodzaj tzw. artbooka, a więc dzieła sztuki samego w sobie. To zestaw 16 autorskich linorytów, zaprezentowanych całostronicowo, wraz z napisanymi do nich wierszykami, układającymi się w opowieść o stosunku podmiotu do tytułowej postaci. Inspiracją do książki stał się sen autorki z dzieciństwa. Wiedząc jak dzieci boją się tej postaci Katarzyna Górewicz postanowiła złagodzić dziecięcy strach poprzez ukazanie Baby Jagi w innym świetle.

O autorce
Katarzyna Górewicz, artystka, urodzona w Kołobrzegu, gdzie uczyła się rysunku i malarstwa u Dariusza Kalety, następnie ukończyła Uniwersytet Nauk Stosowanych w Hamburgu na kierunku Projektowanie, ze specjalizacją Ilustracja/Projektowanie komunikacji. Po 10 latach w Niemczech, w 2013 roku wróciła do Polski i zamieszkała w Szczecinie. Od tego momentu, znów jej życie prywatne i zawodowe na stałe związane jest z Pomorzem Zachodnim, gdzie stale tworzy, udziela się w akcjach i projektach edukacyjnych, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, współtworzy Drużynę Grodu Trzygłowa i Wydawnictwo Triglav.

Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego
#pomorzezachodnie