Wydarzenie dla dzieci

„Jaka jesteś Babo Jago?” Spotkanie i warsztaty dla dzieci

16 grudnia (czwartek) o godz. 17.00 w ProMediach odbędzie się spotkanie i warsztaty dla dzieci wokół książki “Jaka jesteś Babo Jago” Katarzyny Górewicz. Autorka opowie małym czytelnikom historie o tytułowej postaci oraz o swoich własnych doświadczeniach z dzieciństwa. Przybliży technikę linorytu i zaprezentuje oryginalne grafiki w niej wykonane. w kolejnej części wydarzenia odbędą się warsztaty motania tradycyjnych lalek słowiańskich – motanek.

Zapisu na spotkanie można dokonać osobiście w filii lub telefonicznie 91 506 50 56 lub na stronie: https://app.evenea.pl/event/baba-jaga/

Plan spotkania
Podczas spotkania w ProMediach Katarzyna Górewicz opowiadać będzie o tytułowej postaci, swoich własnych doświadczeniach z dzieciństwa, ale także przybliżać technikę linorytu i zaprezentuje oryginalne grafiki w niej wykonane. Ponadto odbędą się warsztaty motania tradycyjnych lalek słowiańskich – motanek.

Spotkanie i warsztaty dla dzieci w Filii MBP ProMedia:
– rozmowa o Babie Jadze i dziecięcym jej odbiorze
– prezentacja techniki linorytu
– wystawa prac
– warsztaty motanek

O książce
Jaka jesteś Babo Jago?” to nie tylko książka dla dzieci, ale także rodzaj tzw. artbooka, a więc dzieła sztuki samego w sobie. To zestaw 16 autorskich linorytów, zaprezentowanych całostronicowo, wraz z napisanymi do nich wierszykami, układającymi się w opowieść o stosunku podmiotu do tytułowej postaci. Inspiracją do książki stał się sen autorki z dzieciństwa. Wiedząc jak dzieci boją się tej postaci Katarzyna Górewicz postanowiła złagodzić dziecięcy strach poprzez ukazanie Baby Jagi w innym świetle.

O autorce
Katarzyna Górewicz, artystka, urodzona w Kołobrzegu, gdzie uczyła się rysunku i malarstwa u Dariusza Kalety, następnie ukończyła Uniwersytet Nauk Stosowanych w Hamburgu na kierunku Projektowanie, ze specjalizacją Ilustracja/Projektowanie komunikacji. Po 10 latach w Niemczech, w 2013 roku wróciła do Polski i zamieszkała w Szczecinie. Od tego momentu, znów jej życie prywatne i zawodowe na stałe związane jest z Pomorzem Zachodnim, gdzie stale tworzy, udziela się w akcjach i projektach edukacyjnych, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, współtworzy Drużynę Grodu Trzygłowa i Wydawnictwo Triglav.

Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego
#pomorzezachodnie
@pomorzezachodnie

Data rozpoczęcia
16 grudnia, 2021
17:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Wernisaż wystawy prac Karola Pabicha

Wernisaż wystawy prac Karola Pabicha

10 października, 2022
18.00
Lektury na jesienne wieczory – kiermasz taniej książki w filii nr 28

Lektury na jesienne wieczory - kiermasz taniej książki w filii nr 28

10 października, 2022
9.00
Zachodniopomorski BiblioLAB 2022

Zachodniopomorski BiblioLAB 2022

12 października, 2022
9.00
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content