Impresje zachodniopomorskie. Wystawa malarstwa Pawła Przybyłowskiego

We wrześniu zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na wystawę malarza i żeglarza, Pawła Przybyłowskiego.

Prace można oglądać przez miesiąc w godzinach otwarcia filii.

Autor maluje w technice olejnej. Tematyka obrazów narzuca się sama; wystarczy wzrok skierować poza burtę, w dal, by dostrzec, wyczulonym okiem, malarskie tematy, barwy przyrody, dalekie przestrzenie, przesiąknięte morskim powietrzem, czasami wypełnione delikatną mgiełką, czasami skrzące się w słońcu lub odbite w lekko falującej wodzie.

Sztuka Pawła Przybyłowskiego jest nastrojowa, a nawet sentymentalna. Swoimi obrazami pragnie wzruszać, uspokajać i pobudzać do refleksji. Malarstwo jest jego światem, życiem i radością. Cieszy go każda chwila spędzona przed sztalugą, cieszy łatwość przekładania myśli na obrazy. Jego obrazy wprowadzają nas w natchniony, niezwykle subtelny świat, gdyż właśnie subtelność jest naczelną cechą jego sztuki. Z subtelnych uczuć również zbudowany jest pejzaż wewnętrzny, świat ideałów, których obraz jest ucieleśnieniem.

Przy pejzażach artysta natchnienie szuka w krajobrazach Pomorza Zachodniego. Jest zafascynowany wodą. Jego pasją jest żeglarstwo, które jest głównym źródłem inspiracji malarskich. Maluje również obrazy sakralne, które znajdują się w kościołach w Polsce, Anglii, Irlandii, Kamerunie. Prace jego znajdują się również w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

8 października, 2021