zarys budynku filii z nazwą wydarzenia

Historyczne Drzetowo-Grabowo

15 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie poświęcone historii dzielnicy Drzetowo-Grabowo, które poprowadzi Wojciech Kral. Ze względu na sytuację pandemiczną wydarzenie odbędzie się w formule online na Facebooku biblioteki.

Wojciech Kral – doktor filologii słowiańskiej, pasjonat turystyki, meloman, przewodnik turystyczny. W 2019 ukończył kurs i uzyskał certyfikat przewodnika turystycznego po Szczecinie. Prowadzi spotkania propagujące kulturę, muzykę i literaturę, połączone z wycieczkami, prezentacją slajdów, słuchaniem utworów muzycznych, dyskusjami. Współpracuje m.in. z Zamkiem Książąt Pomorskich i Uniwersytetem Szczecińskim. Interesuje się regionalistyką, zabytkami i przyrodą.

Wydarzenie jest jedną z atrakcji przygotowanych z okazji otwarcia nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie na osiedlu Drzetowo-Grabowo przy Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8.

15 kwietnia, 2021