Historie drogi chojnowskiej. Spotkanie z Mirosławem Wacewiczem oraz Marcinem Przydatkiem

29 marca (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy do filii nr 6 (ul. Dziennikarska 39) na spotkanie z Mirosławem „Legendziarzem” Wacewiczem oraz Marcinem „Yperytem” Przydatkiem. Panowie opowiedzą o wydaniu książki „Młyn prochowy oraz historie drogi chojnowskiej”. Podczas wydarzenia na pewno usłyszeć można będzie wiele legend dotyczących Puszczy Bukowej oraz interesujących miejsc w okolicach Szczecina.

„Puszcza Bukowa to miejsce, do którego dotrzeć może każdy, korzystając z roweru, komunikacji miejskiej bądź samochodu. Poruszając się po ścieżkach leśnych, możemy poznać bogaty świat przyrody. Zachowując ciszę spotkamy tu: jelenie, sarny, wszędobylskie dziki, małą ryjówkę, rozmaite ptaki oraz wiele innych zwierząt. Ci zaś, którzy umiłowali florę, również się nie zawiodą, – wiele odmian roślin, w tym niektóre z „Czerwonej Księgi” sprawią, że będą tu chcieli powracać. Grzybiarze  przez cały rok mogą zbiorów dokonywać. Oczywiście, jeśli się znają i nie dadzą się zwieść grzybom, które dla nas ludzi nie są przeznaczone do spożycia. Miłośnicy piękna i fotografii znajdą tu odpowiednie miejsca, by pasję swą rozwijać…
Zaiste, Puszcza Bukowa, już nigdy nie będzie taka sama, gdy pogrążycie się w lekturze.
[od Autora]

Spełniam swe marzenia, zajmując się pisaniem i opracowywaniem podań. Do tej pory wydałem: Młyn Prochowy – Baśń;  Legendy Ziemi Polickiej;  Żelech, Zelechoua, Züllchow, Żelechowa: (legendarne opowieści z dzielnicy Szczecina); Kościoły Starego Szczecina, czyli legendy w gotyckiej cegle zaklęte. Jestem też współautorem Kolorowanki Szczecińskiej, którą wspólnie wydaliśmy razem z artystą Marcinem Yperytem Przydatkiem.
Jako przewodnik i organizator, prowadzę różne rajdy, wycieczki, spacery. Docieram do miejsc o których prawią legendy, odkrywając wraz z uczestnikami historię, przyrodę. Ukazuję ludziom piękno natury,  opowiadając baśnie i legendy. Takoż samo prawię o historii i innych sprawach, gdyż w każdej legendzie znajduję się ziarno prawdy.
[Autor o sobie]

Data rozpoczęcia
29 marca, 2022
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Dieta w chorobach tarczycy [Jedzenie ma znaczenie]

Dieta w chorobach tarczycy [Jedzenie ma znaczenie]

17 kwietnia, 2024
17.00
Szczecin Na dziecięcą nutę! Koncert z okazji Światowego Dnia Głosu
Wydarzenie dla dzieci

Szczecin Na dziecięcą nutę! Koncert z okazji Światowego Dnia Głosu

18 kwietnia, 2024
17.00
Żywa Biblioteka 2024

Żywa Biblioteka 2024

20 kwietnia, 2024
11.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content