Historia ruchomych mostów kolejowych w Szczecinie -Podjuchach 1873-2023.

11 stycznia (czw.) zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie z Jakubem Olszewskim, pasjonatem historii lokalnej naszego miasta.

Nasz gość opowie o powodach oraz przebiegu wydania swojej nowej książki
pt. „Niezwykłe mosty. Historia ruchomych mostów kolejowych w Szczecinie-Podjuchach 1873-2023”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Książka przedstawia historię budowy i eksploatacji 4 ruchomych mostów kolejowych
na terenie osiedla Podjuchy, w latach 1873-2023 – od rozpoczęcia budowy tymczasowego mostu drewnianego z przęsłem obrotowym, po rozbiórkę stalowego mostu ze zwodzonym przęsłem systemu Scherza.

Treść tej publikacji oparta została na materiałach archiwalnych (kwerendy w Archiwach Państwowych w Zielonej Górze i Szczecinie), specjalistycznych opracowaniach z epoki,
XIX wiecznej prasie ekonomicznej i historycznych fotografiach.

O autorze:
Jakub Olszewski (ur. 1981), absolwent Politologii na US, autor 6 publikacji związanych z historią Podjuch, przewodnik wycieczek po osiedlu, współprowadzący fanpage „Podejuch – Stare Podjuchy”.

11 stycznia, 2024