napis: godziny słyszenia, 21 listopada o godzinie 12, wstęp wolny, na grafice budzik i ucho

Godziny słyszenia

Wiele osób ma problemy ze słuchem, pojawiają się one często wraz z wiekiem. Nie oznacza to jednak, że nie możemy funkcjonować tak jak wcześniej.
W Szczecinie działają placówki, takie jak Polski Związek Głuchych, stowarzyszenie jesteśMY, które oferują wsparcie zarówno dla osób z dysfunkcją słuchu, jak i dla ich rodzin. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie również chce być w jak największym stopniu dostępna.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się 21 listopada w filii nr 54, ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2 (wstęp wolny).

godz. 12:00 – Godziny słyszenia

• Usłysz kulturę – prezentacja dostępnej oferty kulturalnej biblioteki
  • informacja o ofercie i placówkach wspierających osoby z dysfunkcją słuchu i rodziny
  • Jak dbać o słuch? – prelekcja Agnieszki Buczkowskiej, protetyczki słuchu
  • oprowadzanie po wystawie
  • diagnostyka słuchu

Goście:
Agnieszka Buczkowska – protetyczka słuchu “Świat Dźwięków Aparaty Słuchowe”
Maja Kamińska-Kołota Polski Związek Głuchych. Oddział Zachodniopomorski
Piotr Pawlak – stowarzyszenie jesteśMY

godz. 17:00 – film „Sound of Metal”

• Projekcja filmu z napisami, połączona z dyskusją (czas trwania filmu 120 minut)

O filmie:
Życie perkusisty heavy-metalowego i jego ukochanej zmienia się dramatycznie gdy zaczyna tracić słuch. Opowieść o zmaganiach z głuchotą, miłości i pasji do muzyki, na tle codziennych trudności i problemów finansowych oraz uzależnienia.

reżyseria: Darius Marder
scenariusz: Abraham Marder /  Darius Marder
premiera: 6 sierpnia 2019 (światowa premiera), 5 marca 2021 (polska premiera kinowa)
nagrody: między innymi film zdobył dwa Oscary, dwie nagrody BAFTA