okładki 3 książek Stelara

Głębia. Promocja najnowszej książki Marka Stelara

1 września (środa) o godz. 18.00, w dniu premiery książki “Głębia”, najnowszej powieści Marka Stelara, zapraszamy na spotkanie z autorem. Proponujemy nietypową formułę wydarzenia: pytania pisarzowi zadadzą sami uczestnicy i uczestniczki spotkania.

Proponujemy nietypową formułę wydarzenia: pytania pisarzowi zadadzą sami uczestnicy spotkania. Już teraz zapraszamy do anonimowego przesłania pytań w specjalnie przygotowanym >dokumencie<. W dniu spotkania wystawimy urnę, do której będzie można wrzucać karteczki z (czytelnie!) pytaniami. Podczas wydarzenia będziemy losować pytania, na które nasz gość z przyjemnością odpowie.

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live’a na Facebooku biblioteki. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/stelar-glebia/

O książce

Czasem dla dobra rodziny musisz przejść przez piekło. A czasem musisz ją tam zabrać ze sobą…

Nadkomisarz Tomasz Rędzia popełnił błąd, za który będzie musiał zapłacić. Jego bliskim grozi poważne niebezpieczeństwo. Rędzia wraz z prokurator Agnieszką Rybarczyk mają zamieść pod dywan sprawę zabójstwa pewnego człowieka. Ktoś chce, żeby sprawa pozostała nierozwiązana. Rędzia i Agnieszka są rozdarci między zawodowym poczuciem sprawiedliwości, a obawą o życie własne i bliskich. I nagle sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, kiedy oboje trafiają na coś, co bezpośrednio wiąże się z przeszłością zabitego.

Komisarz z łowcy zmienia się w zwierzynę. Stawia wszystko na jedną kartę, musi dopaść mordercę za wszelką cenę.

Marek Stelar – z wykształcenia architekt, z zawodu urzędnik, z pasji modelarz architektoniczny wspomagający kolegów po fachu. Miłośnik muzyki rockowej i elektronicznej, kryminału i szeroko pojętej grozy w wydaniu literackim i filmowym. Uwielbia zwierzęta: wszystkie, które mają mniej niż osiem nóg. Rozdarty wewnętrznie konfliktem między przygnębiającym uczuciem zaniku wiary w ludzkość a desperacką nadzieją na istnienie jednostek moralnie doskonałych. „Szczeciner” silnie związany z przygranicznym regionem północno-zachodniego skraju Polski, zwłaszcza Puszczy Wkrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego i pobrzeża Bałtyku po obu stronach granicy polsko-niemieckiej.

Debiutował w 2015 roku powieścią „Rykoszet”, zapoczątkowującą trylogię kryminalną o komisarzu Krugłym. (kolejne tomy to „Twardy zawodnik” i „Cień”). W 2017 ukazała się pierwsza część trylogii o inspektorze Suderze („Niepamięć”), następnie w tej serii ukazały się: „Niewiadoma” i „Nietykalny”. Powieść “Blask” otworzyła cykl przygód Agaty Prażmowskiej. Poza seriami ukazały się “Sedno” i „Intruz”.  “Głębia” jest trzecią z serii książką o przygodach nadkomisarza Rędzi.

1 września, 2021