Wydarzenie dla dzieci

Ferie zimowe z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie

Szukacie pomysłu dla swoich dzieci na ferie w Szczecinie? W takim razie nasze filie przygotowały w tym roku bardzo dużo atrakcji i zabaw! Poniżej prezentujemy zbiór organizowanych przez nas wydarzeń. Na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla swoich pociech!

Filia nr 3 dla dzieci (ul. Nałkowskiej 15)

Przygodowe zabawy zimowe
  1. lutego w godzinach 14.00 – 15.30 proponujemy spędzenie czasu z grami planszowymi. Jest to doskonała zabawa, a ponadto gry planszowe nigdy się nie nudzą i zawsze przynoszą dzieciom dużo frajdy.
  2. lutego w godzinach 14.00 – 15.30 spędzimy czas w krainie yeti. Czekają na Wasze pociechy krzyżówki, zabawy, tworzenie prac plastycznych i spora dawka wiedzy o tajemniczym yeti. Wasze dziecko na pewno nie będzie się nudzić!
  3. lutego w godzinach 14.00 – 15.30 dziecko pozna prawdziwą historię Świętego Walentego. Będziemy wykonywać upominki walentynkowe, będą gry oraz zabawy. Dodatkowo dziecko rozszerzy swoją wiedzę na temat walentynek oraz ich tradycji.

Zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację, numer telefonu 91 46 26 346 lub mail [email protected]
liczba miejsc ograniczona

Filia nr 4 (ul, Barnima 25)

Jak wielki jest świat!

Młody Czytelniku!
Jeśli masz w sobie żyłkę poszukiwacza, jesteś odważny i nie boisz się wyzwań, to może zechcesz towarzyszyć nam w wyprawach przez morza i oceany, bezkresne pustynie i podniebne szczyty? Jeśli się zdecydowałeś, to zapraszamy w każdy dzień ferii, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12.00 do 13.00 na cykl zajęć pt. „Jak wielki jest świat!”
Wspólnie podążymy śladami wielkich podróżników i poznamy fascynującą historię odkryć geograficznych.
Planujemy popłynąć na łodziach Wikingów w kierunku Islandii, towarzyszyć młodemu Marco Polo w jego podróży na Daleki Wschód, a także odkryć wraz z Krzysztofem Kolumbem Amerykę. Zamierzamy również zaprzyjaźnić się z Ferdynandem Magellanem, by opłynąć z nim świat. Poznać także Kapitana Cooka, a wraz z Amundsenem i Scottem odwiedzić rejony bieguna południowego. A jeśli wciąż będziemy pragnęli nowych wyzwań, to ponownie wybierzemy się na biegun, ale tym razem w towarzystwie Marka Kamińskiego i Jasia Meli. Nie zapomnimy też o małej reporterce Neli.
Zatem wszyscy na pokład! Obiecujemy moc wrażeń, dobrą zabawę i wiele uśmiechu na twarzy.

Filia nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8)

Artystyczne zabawy

W pierwszym tygodniu ferii zimowych (1.02 – 4.02) odbędą się w naszej filii zajęcia artystyczne. Każdy mały uczestnik spotkania każdego dnia będzie poznawał różne techniki artystyczne. Wszystkie materiały do zajęć będą dziecku zapewnione, a wykonane prace będzie można wziąć do domu i powiesić na honorowym miejscu, aby było dobrze widoczne!
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Gwarantujemy znakomitą zabawę, mnóstwa kreatywnego spędzania czasu z farbami, kredkami itp.
Nie gwarantujemy, że dziecko nie wróci do domu pobrudzone, dlatego zalecamy ubranie swojej pociechy w niekonieczne najładniejsze rzeczy.
Dzieci uczestniczące w warsztatach będą mogły w sposób nieograniczony wykorzystać swoją wyobraźnię i fantazję, co na pewno da im mnóstwo radości i wspaniałych wspomnień.

Planszówkowe szaleństwo

Natomiast w drugim tygodniu ferii (8.02 – 11.02) proponujemy większym dzieciom (wiek 10-13 lat) spędzenie czasu z grami planszowymi – „Pogromcy potworów”, „Dixit”, „Dobble”, „Kingdomino”.
Gry planszowe mają niezwykle pozytywny wpływ na rozwój naszej pociechy. Rozwijają one logiczne myślenie, koncentrację oraz wyobraźnię.
Dodatkowo podnoszą samoocenę dziecka i wspaniale ćwiczą umiejętność rozwiązywania problemów, planowania i cierpliwość.
Jest to również doskonała okazja do tego, aby dziecko poznało inne dzieci, zawarło nowe przyjaźnie albo po prostu, aby mogło spędzić przyjemny czas wśród rówieśników.

4 lutego o godz. 12:00, zapraszamy wszystkie dzieci do filii nr 7 na darmowy spektakl pt. „Królowa Śniegu”. Tę znaną baśń Hansa Christiana Andersena przedstawi Studio Teatralne Krak-Art.
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na zimowe widowisko pełne braterskiej miłości i magii.

Filia nr 48 (ul. Rydla 93)

Operacja: „Detektyw w bibliotece”

Podczas tegorocznych ferii zimowych w filii nr 48 odbędą się dwa spotkania dla dzieci w wieku 8 – 12 lat. Zmierzymy się z bibliotecznymi zagadkami i tajemnicami. Dodatkowo ruszymy śladami członków Biura Detektywistycznego nr 2.
Gwarantujemy dobrą zabawę oraz czas spędzony z łamigłówkami.
Spotkanie odbędzie się w dwóch terminach: 3 i 10 lutego, zawsze o godz. 14.00
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy w bibliotece (ul. Rydla 93) lub pod numerem telefonu 91 46 42 881.
Zapraszamy serdecznie!

Filia nr 54 „ProMedia” (al. Wojska Polskiego 2)

Ferie z robotem Photon

Czy Twoje dziecko miało już okazję spotkać w swoim życiu prawdziwego robota? Czy wiesz, że podczas naszych zajęć będzie mogło osobiście nauczyć go podstawowych funkcji, takich jak: chodzenie, obracanie się, wydawanie dźwięków, zmienianie kolorów, reagowanie na dotyk itp.?
Martwicie się, że Wasza pociecha spędza zbyt wiele czasu przed ekranem komputera lub telefonu? Pozwólcie mu dobrze wykorzystać ten czas.
Dzięki nauce kodowania z naszym robotem, będzie miało okazję rozwijać zarówno zdolności logicznego myślenia, jak i wyobraźnię. Ponadto spędzi ten czas z rówieśnikami, ucząc się współpracy i kooperacji.
Uczestnicy ferii zimowych w bibliotece nie potrzebują wcześniejszego przygotowania ani żadnej wiedzy. Dzięki prostym aplikacjom w naturalny sposób nauczą się, jak zaprogramować swojego robota.

Uczestnicy: dzieci w wieku 8-10 lat / limit: 8 osób
Termin zajęć: 1-3 lutego, godz. 13:00-14:30

Warsztaty Origami

Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na warsztaty origami, podczas których będziemy wykonywać cuda z papieru!
Samo składanie papieru – origami – rozwija logiczne myślenie, fantazję, wrażliwość artystyczną oraz umiejętność koncentracji.
Dziecko będzie mogło poczuć prawdziwą frajdę i radość z tworzenia niesamowitych kształtów z papieru.
Wszelkie materiały potrzebne do poprowadzenia warsztatów będą zapewnione przez organizatorów.
Zapraszamy!

Uczestnicy: dzieci w wieku 7-12 lat / limit: 15 osób
Termin zajęć: 8-10 lutego, godz. 13:00-14:30

UWAGA: Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy!
Kontakt: [email protected], (91) 506 50 56

Data rozpoczęcia
1 lutego, 2022
10:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Śledztwo Ptasznika. Spotkanie z Markiem Stelarem [Literacki Szczecin]

Śledztwo Ptasznika. Spotkanie z Markiem Stelarem [Literacki Szczecin]

6 marca, 2024
18.00
Annyeong! Trzynastkowy Klub Kulturowy

Annyeong! Trzynastkowy Klub Kulturowy

7 marca, 2024
16.00
Szczecin to TEŻ! moje miasto [wernisaż]

Szczecin to TEŻ! moje miasto [wernisaż]

7 marca, 2024
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content