Ferie 2021 w bibliotece [online]

Zdalnie, ale nie banalnie! Pod takim hasłem chcemy przeprowadzić tegoroczne atrakcje uczestników ferii w naszej bibliotece. Proponujemy m. in. quizy, prelekcje oraz wspólne eksperymentowanie. Wszystko w przestrzeni wirtualnej. Szczegóły poniżej.

Filia nr 4
Zapraszamy codziennie na nasz fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/filia4MBP, na którym codziennie będziemy publikować posty w ramach dwóch cykli:
– „Przygoda za przygodą” – propozycje książek, które warto przeczytać
– „O zwierzętach, które zmieniły świat” – cykl zajęć czytelniczo-plastycznych
Zajęcia przygotowane są z myślą o dzieciach z młodszych klas podstawówki.

O zwierzętach, które zmieniły świat – cykl zajęć czytelniczo-plastycznych o niezwykłych zwierzętach, które dzięki swoim wrodzonym zdolnościom uratowały ludziom życie, pomogły zrozumieć świat lub po prostu rozbawiły miliony ludzi. Scenariusz zajęć opracowany zostanie na podstawie książki G. L. Marvela. Naszym młodym czytelnikom przybliżymy świat zwierzęcych superbohaterów, proponujemy również udział w zabawach słownych oraz zachęcimy do aktywności plastycznej. Cykl zaplanowany jest na każdy wtorek i czwartek ferii.

Przygoda za przygodą… To warto przeczytać!
Każdego dnia ferii na profilu społecznościowym znajdziecie także propozycje  książek, które zaciekawiają, bawią i dostarczają wiedzy. Przedstawimy Wam tytuły książek, które  warto  poznać, a które czyta się jednym tchem!

Filia nr 28
Czas wolny w innych kulturach
12 i 14 stycznia godz. 13.00

Zapraszamy do udziału w dwóch interaktywnych quizach poprzedzonych krótkimi prelekcjami na poruszane w nich tematy:
– Kultura czasu wolnego (i nie tylko) w Indiach
– Formy spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży w różnych kulturach – najpopularniejsze gry i zabawy ze wszystkich kontynentów

Zarówno quiz jak i prelekcja pojawią się na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych biblioteki. Liczymy na to, że zainspirujemy Was do ciekawego spędzania wolnego czasu!

ProMedia
Eksperymentalne ferie
5 i 7 stycznia godz. 13.00
format: Live na Facebooku https://www.facebook.com/salonliterackiProMedia

Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania! Nasze bibliotekarki będą na żywo prezentować eksperymenty, które uczestnicy mogą wykonywać w tym czasie w domu przed komputerami. Kilka dni wcześniej na naszym profilu facebookowym zamieścimy listę rzeczy potrzebnych do przeprowadzenia eksperymentów i na żywo będziemy je przeprowadzać. Zajęcia przygotowane są z myślą o dzieciach z młodszych klas podstawówki.

4 stycznia, 2021
FB Biblioteki