„Fascynacje” – wernisaż Zespołu Plastycznego Bohema

5 kwietnia (środa) o godz. 18:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) zapraszamy do podziwiania prac malarskich Zespołu Plastycznego Bohema, działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Udział w wernisażu jest bezpłatny. Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia, w godzinach pracy ProMediów (pn-pt, 8-20, sb, 9-17).

Na obecnej wystawie „Fascynacje”, swoje prace prezentują: Wanda Żychniewicz – opiekunka artystyczna i instruktorka Zespołu plastycznego BOHEMA oraz członkowie Zespołu.

Zespół plastyczny Bohema jest jednym z ok. 40 zespołów zainteresowań działających w ramach Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie. Powstał 25 lat temu, realizując oczekiwania wielu uczestników uniwersytetu zainteresowanych sztuką malowania.

Do opieki artystycznej nad zespołem i instruktażu nad twórczością została zaproszona Wanda Żychniewicz, wieloletnia nauczycielka plastyki, malarka, osoba o dużym dorobku artystycznym.

Członkowie zespołu to grupa różnych osobowości i talentów, preferujących różnorodne techniki plastyczne. Są wśród nich byli nauczyciele rysunku z wykształceniem plastycznym, ale również amatorzy posiadający talent i odczuwający potrzebę malowania. Zajęciu temu uczestnicy zespołu oddają się całe życie lub kilka lat (np. od momentu przejścia na emeryturę).

Twórczość Zespołu prezentowana była w kraju i za granicą, na wystawach okazjonalnych, np.: w klubie „Pod Fontanną”, w klubie 12 Dywizji Zmechanizowanej, w Ratuszu Miejskim w Strasburgu nad Odrą (na zaproszenie tamtejszego Koła Seniorów), w Szczecińskiej Filharmonii, czy w Sali Pod Piramidami.

Lista obrazów Zespołu plastycznego BOHEMA na wystawię „Fascynacje”

• Elżbieta Andrzejczak – „Zmierzch”
  • Anna Arendarska – „Kwiaty”
  • Lidia Bromboszcz – „Daleko w…”