epidemia dobra grafika

Epidemia DOBRA w Szczecinie [wystawa]

W wybranych filiach naszej biblioteki gości wystawa fotografii JAROSŁAWA DULNEGO.

Harmonogram:
14-30 września filia nr 12 przy ul. Marcina 1
14-28 września filia nr 13 przy ul. Ks. Zofii 2
29 września – 8 października filia nr 38 przy ul. 26 kwietnia 1
29 września – 8 października filia nr 28 przy Pl. Lotników 7
1-5 października ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2

Wystawa zagości też w wielu innych miejscach w Szczecinie. Szczegółowe informacje w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/401347867551998

Wystawa powstała jako podziękowanie dla mieszkańców Szczecina zaangażowanych w działania pomocowe podczas pierwszej fali epidemii COVID -19 w marcu i kwietniu 2020 r.

Grupa Pomóżmy tym, którzy pomagają powstała w marcu 2020 roku jako reakcja na rozszerzającą się epidemię COVID-19. Bardzo szybko dołączali do niej mieszkańcy i restauratorzy Szczecina, a nawet okolicznych miejscowości. Grupa działała od marca do końca kwietnia 2020 roku. Samoistnie powstały trzy sfery aktywności: koordynatorzy, transport i wolontariusze. Działania skupiały się na odpowiadaniu na potrzeby placówek medycznych, DPS, instytucji wspierających osoby w kryzysie bezdomności, służb przygranicznych i innych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu epidemii.
W chwili obecnej grupa liczy ponad 3000 osób. Wiele z nich jest gotowych nieść pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wystawa zdjęć i folder powstały dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Szczecin.

30 września, 2020