epidemia dobra grafika

Epidemia DOBRA w Szczecinie [wystawa]

W witrynach ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) od 10 do 31 grudnia 2020 r. prezentowana będzie wystawa fotografii JAROSŁAWA DULNEGO.

Wystawa gościła już w wielu innych miejscach w Szczecinie, ale zachęcamy do oglądania, bo to jej ostatni przystanek.

Wystawa powstała jako podziękowanie dla mieszkańców Szczecina zaangażowanych w działania pomocowe podczas pierwszej fali epidemii COVID -19 w marcu i kwietniu 2020 r.

Grupa Pomóżmy tym, którzy pomagają powstała w marcu 2020 roku jako reakcja na rozszerzającą się epidemię COVID-19. Bardzo szybko dołączali do niej mieszkańcy i restauratorzy Szczecina, a nawet okolicznych miejscowości. Grupa działała od marca do końca kwietnia 2020 roku. Samoistnie powstały trzy sfery aktywności: koordynatorzy, transport i wolontariusze. Działania skupiały się na odpowiadaniu na potrzeby placówek medycznych, DPS, instytucji wspierających osoby w kryzysie bezdomności, służb przygranicznych i innych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu epidemii.
W chwili obecnej grupa liczy ponad 3000 osób. Wiele z nich jest gotowych nieść pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wystawa zdjęć i folder powstały w ramach projektu realizowanego przez Koło nr 3 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Szczecin.

10 grudnia, 2020