wielkie drzewo na zielonym polu na tle nieba i napis "Ekologia w Azji"

Ekologia w Azji

Szczeciński Klub Azji zaprasza na XV Szczecińskie Spotkanie z Azją. Podczas tej edycji przybliżymy mieszkańcom naszego miasta wybrane zagadnienia związane z przyrodą i ekologią w Azji.

Nasi prelegenci przedstawią m.in. jak segreguje się śmieci, czym są miasta ekologiczne oraz jaką symbolikę mają kwiaty w azjatyckich państwach. W trakcie wydarzenia odbędą się również warsztaty upcyklingowe oraz konkursy z nagrodami.

Ponadto zostanie utworzona mapa Szczecińskiego Szlaku Azjatyckiego prezentująca azjatycką roślinność na terenie Szczecina. Po wykładach odbędzie się spacer z przewodnikiem utworzonym szlakiem. Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma mapę szlaku wraz z zaznaczonymi okazami turystycznymi i ich krótkim opisem.

Prelekcje i warsztaty odbędą się 29 maja 2021 o godz. 12:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2, Szczecin) lub online, w zależności od sytuacji pandemicznej.

Spacer z przewodnikiem odbędzie się 30 maja (niedziela). Startujemy o godz. 16.00 przy fontannie pod Urzędem Miejskim na Jasnych Błoniach.

Wstęp na spotkania jest darmowy. Wydarzenie dofinansowano z Programu Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski.

29 maja, 2021