Dzień Kobiet z książką „Silna”

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na spotkanie online z dwoma autorkami antologii opowiadań “Silna” – Anną Cieplak i Agnieszką Płoszaj. Rozmowę poprowadzi Anna Godzińska. Wydarzenie odbędzie się 9 marca (wtorek) o godz. 18.00 na żywo na Facebooku biblioteki.

fragment okładki książki "Silna"

Silna
Książka ta jest feministycznym głosem dla nastolatek. Wspólną cechą zawartych w niej opowiadań są silne bohaterki w różnych sytuacjach życiowych. Zbiór napisany jest przez bardzo różne autorki, na co dzień poruszające się w bardzo różnych sferach literatury – od prozy zaangażowanej przez kryminał i romans po fantasy. Autorkami antologii są: Anna Cieplak, Natalia Fiedorczuk, Aneta Jadowska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Płoszaj, Dominika Słowik.

Nasze gościnie

Anna Cieplak – polska animatorka kultury, aktywistka miejska i pisarka związana z Krytyką Polityczną. Laureatka Nagrody Conrada i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść „Ma być czysto”.

Agnieszka Płoszaj – polska autorka powieści kryminalno – obyczajowych. Zadebiutowała w 2017 powieścią ” Czarodziejka”, która otwiera cykl łódzkich kryminałów – „Ogrodnik”  i „Bigamista”. Nominowana do nagrody ” Człowieka Łodzi” 2018. W roku 2019 została uznana za jedną z piętnastu najlepszych polskich autorek kryminałów.

9 marca, 2021