Dzień Kobiet z książką „Silna”

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na spotkanie online z dwoma autorkami antologii opowiadań “Silna” – Anną Cieplak i Agnieszką Płoszaj. Rozmowę poprowadzi Anna Godzińska. Wydarzenie odbędzie się 9 marca (wtorek) o godz. 18.00 na żywo na Facebooku biblioteki.

fragment okładki książki "Silna"

Silna
Książka ta jest feministycznym głosem dla nastolatek. Wspólną cechą zawartych w niej opowiadań są silne bohaterki w różnych sytuacjach życiowych. Zbiór napisany jest przez bardzo różne autorki, na co dzień poruszające się w bardzo różnych sferach literatury – od prozy zaangażowanej przez kryminał i romans po fantasy. Autorkami antologii są: Anna Cieplak, Natalia Fiedorczuk, Aneta Jadowska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Płoszaj, Dominika Słowik. 

Nasze gościnie

Anna Cieplak – polska animatorka kultury, aktywistka miejska i pisarka związana z Krytyką Polityczną. Laureatka Nagrody Conrada i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść „Ma być czysto”.

Agnieszka Płoszaj – polska autorka powieści kryminalno – obyczajowych. Zadebiutowała w 2017 powieścią ” Czarodziejka”, która otwiera cykl łódzkich kryminałów – „Ogrodnik”  i „Bigamista”. Nominowana do nagrody ” Człowieka Łodzi” 2018. W roku 2019 została uznana za jedną z piętnastu najlepszych polskich autorek kryminałów.

Data rozpoczęcia
9 marca, 2021
18:00
Miejsce
online
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych
Wydarzenie dla dzieci

Nowy klub młodych miłośników gier planszowych

26 lutego, 2024
15.00
[Spotkania z planszówkami]

[Spotkania z planszówkami]

27 lutego, 2024
17.00
[Ekipa Seniora]

[Ekipa Seniora]

27 lutego, 2024
14.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content