Dzień Kobiet z książką „Silna”

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na spotkanie online z dwoma autorkami antologii opowiadań “Silna” – Anną Cieplak i Agnieszką Płoszaj. Rozmowę poprowadzi Anna Godzińska. Wydarzenie odbędzie się 9 marca (wtorek) o godz. 18.00 na żywo na Facebooku biblioteki.

fragment okładki książki "Silna"

Silna
Książka ta jest feministycznym głosem dla nastolatek. Wspólną cechą zawartych w niej opowiadań są silne bohaterki w różnych sytuacjach życiowych. Zbiór napisany jest przez bardzo różne autorki, na co dzień poruszające się w bardzo różnych sferach literatury – od prozy zaangażowanej przez kryminał i romans po fantasy. Autorkami antologii są: Anna Cieplak, Natalia Fiedorczuk, Aneta Jadowska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Płoszaj, Dominika Słowik. 

Nasze gościnie

Anna Cieplak – polska animatorka kultury, aktywistka miejska i pisarka związana z Krytyką Polityczną. Laureatka Nagrody Conrada i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść „Ma być czysto”.

Agnieszka Płoszaj – polska autorka powieści kryminalno – obyczajowych. Zadebiutowała w 2017 powieścią ” Czarodziejka”, która otwiera cykl łódzkich kryminałów – „Ogrodnik”  i „Bigamista”. Nominowana do nagrody ” Człowieka Łodzi” 2018. W roku 2019 została uznana za jedną z piętnastu najlepszych polskich autorek kryminałów.

Data rozpoczęcia
9 marca, 2021
18:00
Miejsce
online
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Nie tylko Sydonia. Procesy o czary na Pomorzu w XVI-XVIII w. [Pomerania incognita]

Nie tylko Sydonia. Procesy o czary na Pomorzu w XVI-XVIII w. [Pomerania incognita]

24 marca, 2023
18.00
Słowa mają Moc! [Logopedia]
Wydarzenie dla dzieci

Słowa mają Moc! [Logopedia]

25 marca, 2023
11.00
Tekturowe lochy i smoki? O aktorskich serialach fantasy lat 80. i 90. [Taktownie o Popkulturze i Komiksie]

Tekturowe lochy i smoki? O aktorskich serialach fantasy lat 80. i 90. [Taktownie o Popkulturze i Komiksie]

27 marca, 2023
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content