Dzieci i dzieciństwo na Pomorzu w średniowieczu [Pomerania incognita]

27 września (śr.) powracamy z cyklem wykładów historyczno-archeologicznych [Pomerania incognita. Spotkania z pomorską przeszłością].

Jako pierwsza zaprezentuje temat dr Paulina Romanowicz.
Zapraszamy na godz. 18:00 do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8).

Dzieci i ryby głosu nie mają, jako rzecze stare powiedzenie. I faktycznie o dzieciach w minionych epokach mówi się niewiele albo dość oględnie. Zapraszamy na wykład, na którym najmłodszym twórcom kultury i społeczności ludzi średniowiecza zostaną oddane pierwsze skrzypce. Jak wyglądało życie dzieci, czym się zajmowały, czym się bawiły — na te pytania odpowie dr Paulina Romanowicz z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.

Paulina Romanowicz,
adiunkt w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Szczecinie, autorka książki „Zabawa w średniowiecznym mieście”. Pasjonatka lokalnej historii i dziedzictwa kulturowego. Autorka bloga stolczyn.com, na którym opowiada o historii swojej Małej Ojczyzny.

Partnerami wydarzenia oraz cyklu są:
Fundacja Ścieżkami Pomorza
Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego