„Czy C.S. Lewis to tylko Narnia?” Spotkanie wokół twórczości C.S. Lewisa

19 listopada (sobota) o godz. 14:00 zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na rozmowę wokół twórczości C.S. Lewisa, z cyklu spotkań „o książkach, które warto znać”.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne.

Naszym gościem specjalnym będzie miłośniczka twórczości Clive Staple Lewisa, Jaśmina Aftanas – absolwentka UMK w Toruniu, obecnie mieszkanka Poznania, gdzie pracuje w kancelarii prawnej. Interesuje się filozofią, apologetyką oraz literaturą piękną.

Rozmowę poprowadzi Maciej Kieryk, zaangażowany wolontariacko w działania Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Akademickiego w Szczecinie. Absolwent Akademii Morskiej. Na co dzień pracuje jako agent okrętowy, natomiast z zamiłowania jest to pasjonat literatury, minimalista i wyznawca twierdzenia, że „szkoda miejsca i czasu na kiepskie książki”.

Przyjaźń rodzi się w momencie, gdy jedna osoba mówi do drugiej: „Co? Ty też? Myślałem, że tylko ja.”
C.S. Lewis (1898-1963)

Brytyjski pisarz i filolog. Znany jest ze swoich prac na temat literatury średniowiecznej, dzieł krytycznoliterackich oraz z zakresu apologetyki chrześcijańskiej, jak również cyklu powieści fantastycznych Opowieści z Narnii (1950–1956, pierwsze wyd. polskie 1985–1989).

Był jednym z najbliższych przyjaciół J.R.R. Tolkiena, wraz z którym wykładał na wydziale literatury angielskiej na Uniwersytecie Oksfordzkim. Wspólnie należeli do literackiej grupy Inklingów. Częściowo ze względu na wpływ Tolkiena, a także lektury Gilberta Keitha Chestertona Lewis wrócił do praktyk religinych.

Jego prace zostały przetłumaczone na ponad czterdzieści języków i sprzedały się w ogromnym nakładzie (samych Opowieści z Narnii kupiono ponad 120 milionów egzemplarzy na całym świecie i szacuje się, że nadal sprzedają się w ilości miliona egzemplarzy rocznie).
(biografia autora ze strony lubimyczytać.pl)

Data rozpoczęcia
19 listopada, 2022
14:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Śledztwo Ptasznika. Spotkanie z Markiem Stelarem [Literacki Szczecin]

Śledztwo Ptasznika. Spotkanie z Markiem Stelarem [Literacki Szczecin]

6 marca, 2024
18.00
Annyeong! Trzynastkowy Klub Kulturowy

Annyeong! Trzynastkowy Klub Kulturowy

7 marca, 2024
16.00
Szczecin to TEŻ! moje miasto [wernisaż]

Szczecin to TEŻ! moje miasto [wernisaż]

7 marca, 2024
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content