Być Kobietą – dwa dni spotkań przy kawie (8 i 11 marca)

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) wszystkie Panie, Czytelniczki i mieszkanki Szczecina.

Niech przez dwa dni nasza biblioteka wypełni się żeńską energią i pozwoli uczestniczkom poczuć się bezpiecznie.

Zaplanowaliśmy kilka interesujących i inspirujących spotkań podkreślających piękno
i ważność każdej kobiety niezależnie od wieku.

Program wydarzenia kształtuje się następująco:

11 marca (pn.)

Godz. 17:00 – spotkanie z wizażystką Ewą Winiarską z Make Up Instytute, która opowie
o analizie kolorystycznej i typach urody.

Godz. 18:30 – spotkanie z Adrianną Sommer certyfikowaną brafitterką właścicielką Buduar Studio Brafittingu, która opowie jak zaopiekować się biustem w każdym rozmiarze, w ciąży i po ciąży, w trakcie karmienia piersią, po zabiegach i operacjach oraz w trakcie uprawiania sportu.

Dzień 21 czerwca 1993 roku to dzień formalnego prawomocnego zarejestrowania naszej organizacji w rejestrze Stowarzyszeń prowadzonym w Sądzie Okręgowym w Szczecinie.

Do tego czasu na terenie naszego regionu kobiety z problemem onkologicznym piersi, po opuszczeniu  szpitala,  pozostawały same, niepewne swej przyszłości i pełne ogromnych przeżyć psychicznych.

W tej sytuacji kobiety po operacjach szukały się, aby  wymieniać wzajemnie doświadczenia i znaleźć  w innej wsparcie. Były to spotkania przypadkowe, o charakterze towarzyskim, a miały  miejsce w sklepie, przy okazji zaopatrywania się w niezbędne dla nas akcesoria. Pracowała w nim jedna z naszych koleżanek – Elżbieta Trocha.

Wśród tych kobiet była Ela Wolska-Gruca, adwokat, która jako jedna z 15 założycielek, podjęła się formalnej organizacji stowarzyszenia, a także  została wybrana na pierwszą przewodniczącą Stowarzyszenia, które przybrało nazwę Stowarzyszenie Kobiet po Mastektomii „AGATA”. Sklep przy ulicy Jagiellońskiej nr 95 stał się pierwszą tymczasową  siedzibą Stowarzyszenia, dzięki życzliwości właścicielki sklepu p. Elżbiety Grączewskiej.

Link do strony: https://amazonki.szczecin.pl/badanie-piersi/

Beata Zuzanna Borawska – autorka książki pt. „Sama siebie nie pamiętam” (Wydawnictwo Granda), opowiadań: „Tajemnice barci w Sny umarłych. Polski rocznik weird fiction. 2021” (Wydawnictwo Phantom Books Horror); „Syrenie Stawy” w „Bizarny Szczecin” (Wydawnictwo Granda); „Il Qabrietta” w „Stonerze Polskim”.

11 marca (pn.)

o analizie kolorystycznej i typach urody.

Link do strony: https://makeup-institute.pl/o-nas/

Ewa Winiarska — wizażem zajmuje się od pond 30 lat. Około 15 lat praktyki dało jej podstawy do osiągnięcia tytułu Mistrza Wizażu.

W 2008 r. po ukończeniu dwóch obszernych kursów w Stokholmie ,Master Make Up Artist  i Teacher in the field  of Fashion Make Up pod okiem świetnego nauczyciela wizażu Shaula Moalema stworzyła Szkołę Profesjonalnego Wizażu — Make Up Institute Szczecin. Wyszkoliła tysiące czynnych zawodowo wizażystek, które świetnie radzą sobie na rynku wizażowym.

Spotkanie będzie świetną okazją do tego, żeby nauczyć się jak dobrać odpowiedni dla siebie biustonosz, taki który podkreśli naszą kobiecość, ale również będzie służył naszemu kręgosłupowi, pomoże poprawić naszą sylwetkę, pomoże uniknąć problemów z zastojami i zapaleniem piersi w trakcie karmienia piersią.

Adrianna Sommer:

od 3 lat prowadzi Buduar Studio Brafittingu przy ul. Piłsudskiego 15 w Szczecinie. Pomoc w doborze bielizny oferuje kobietom na różnych etapach ich życia.

Dobrze dopasowany biustonosz nie tylko daje odpowiednie podparcie, kształt i większą pewność siebie. Dobrze dopasowany biustonosz sprawia, że ciało kobiety funkcjonuje prawidłowo!

Skąd to wszystko wie? Praca Buduaru opiera się głównie na współpracach ze specjalistami takimi jak fizjoterapeuci, chirurdzy plastyczni, trenerzy personalni i położne.

Partnerem naszych wydarzeń będzie także Unity Line – jeden z największych bałtyckich armatorów, którego promy łączą Polskę ze Szwecją.

Wchodzi w skład grupy kapitałowej Polskiej Żeglugi Morskiej i zarządza czterema własnymi promami (Polonia, Skania, Wolin, Gryf) oraz trzema należącymi do Euroafrica Shipping Lines (Galileusz, Copernicus, Epsilon). Struktura floty umożliwia przewozy pasażerskie i obsługę rynku cargo.

Kursy odbywają się na dwóch liniach: Świnoujście – Ystad i Świnoujście – Trelleborg. Firma cieszy się zaufaniem spedytorów, odpowiada za większość przewozów ładunków oraz samochodów ciężarowych na Bałtyku.

Na wszystkie spotkania oczywiście wstęp będzie wolny.

11 marca, 2024