Wydarzenie dla dzieci

Buddyjskie legendy i przypowieści Tybetu

27 maja (sobota) o godz. 11:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) zapraszamy na czytanie bajek buddyjskich opartych na „TURKUSOWEJ GRZYWIE ŚNIEŻNEGO LWA , Buddyjskie legendy i przypowieści Tybetu” Lamy Surya Das, w przekładzie: Marty Orczykowskiej i „BAJKACH BUDDYJSKICH” Janusza Krzyżowskiego.

Wydarzenie odbędzie się w ramach szczecińskiej edycji ogólnopolskiego II Festiwalu Kultury Buddyjskiej „Przestrzeń Umysłu”.

BAJKI BUDDYJSKIE — opowieści zaczerpnięte z tradycji legend i baśni Królestwa Tybetu czytać będą artyści scen szczecińskich: Grażyna Madej, Magdalena Myszkiewicz, Kacper Odrobny i Wojciech Sandach.

„TURKUSOWA GRZYWA ŚNIEŻNEGO LWA” – stanowi zbiór autentycznych buddyjskich legend z Królestwa Tybetu. Niektóre pochodzą z czasów Buddy, inne relacjonują zdarzenia bardziej współczesne. To urzekające historie, baśnie i przypowieści — do dziś przekazywane uczniom przez tybetańskich lamów — oddające przejmującą mądrość starej, lecz wciąż żywej tradycji ustnego przekazu.

Urokliwe niczym baśnie, a przenikliwe jak biblijne przypowieści. Przekazy te z jednej strony pełne są himalajskiego folkloru i magii, rubaszności i fascynującej egzotyki orientu, z drugiej zaś przepełnia je niespotykana duchowa mądrość i zdrowy rozsądek — zawierają mity, które uczą, jak żyć.

„BAJKI BUDDYJSKIE” Janusza Krzyżowskiego, lekarza i psychologa, absolwenta Filozofii UW, zafascynowanego kulturą Orientu. Bajki to przypowieści dla dzieci, które pod metaforą i symbolem, pozwalają odczytać mądrości buddyjskie.

Patronat nad festiwalem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Wydarzenie na FB znajdziecie pod TYM LINKIEM.

Data rozpoczęcia
27 maja, 2023
11:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Żywa Biblioteka 2024

Żywa Biblioteka 2024

20 kwietnia, 2024
11.00
Mirek z szuflady. Spotkanie z Mirosławem Wacewiczem

Mirek z szuflady. Spotkanie z Mirosławem Wacewiczem

22 kwietnia, 2024
18.00
[Spotkania z planszówkami] dla dzieci i młodzieży
Wydarzenie dla dzieci

[Spotkania z planszówkami] dla dzieci i młodzieży

22 kwietnia, 2024
15.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content