Brudne obrazy. Tu chodzi o Ciebie – wystawa

Od 11 stycznia (wtorek) zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na wystawę prac Neli Borowik “Brudne obrazy. Tu chodzi o Ciebie”.

Artystka o wystawie:
„Kolekcja powstała w trudnym dla wszystkich okresie, podczas izolacji z powodu pandemii. Wszystkie obrazy mają przypominać nam o tym, jak mocno dziś zwracamy uwagę na niedoskonałości, jak sami zgubiliśmy siebie w „idealnym świecie”. Czas izolacji był dla nas wszystkich chwilą, kiedy mogliśmy się zatrzymać. Pomyśleć o tym dokąd zmierzamy, czego się boimy, za czym bądź za kim tęsknimy. Dla mnie jako artystycznej duszy był to niesamowity okres. Od dawna tak bardzo nie zajrzałam w głąb siebie. Myślę jak większość z nas. Chciałam zatrzymać tą magiczną chwilę na dłużej – stąd pomysł na kolekcję. Według mnie obrazy są bardziej intymną formą zdjęcia, kiedy artysta pokazuje na zewnątrz własne emocje danej chwili. Wszystko to, by móc zatrzymać czas i puścić te uczucia w świat. Mam nadzieję, że obrazy będą niesamowitym czasem refleksji dla każdego, kto zajrzy do swego wnętrza obcując ze sztuką i odpowie na ważne dla siebie pytania”,

oraz o sobie:
„Malarka z potrzeby serca oraz artystyczna dusza, co potwierdzają bliscy jej ludzie. Kocha igrać z kolorami. Uwielbia rzucać się w oczy, co zdecydowanie widać w jej obrazach. Nie stroni także przed balansowaniem na krawędzi kiczu i piękna. Do życia podchodzi z uśmiechem na twarzy, posiadając jednocześnie duszę filozofa. To skłania ją do zadawania sobie pytań dotyczących świata. Kolekcja „Brudne obrazy. Tu chodzi o Ciebie” idealnie pokazuje jej osobowość jak i podejście do rzeczywistości. Tworząc swe prace myślała ogólnie o ludziach, ponieważ za kontaktami społecznymi tęskniła najbardziej. Poprzez łączenie form artystka w kontrolowany sposób radziła sobie z emocjami, chcąc przesuwać granice poznania, eksperymentować, budzić uśpione umysły odbiorców…”

11 stycznia, 2022