Grafika towarzysząca XIX edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Biblioteczny zwierzyniec [OTCD 2020]

Filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25) przygotowała wiele atrakcji na Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Na profilu facebookowym filii zamieszczane będą posty skierowane zarówno do dzieci, jaki i do ich rodziców, opiekunów i pedagogów.

Wśród przygotowanych propozycji znajdą się między innymi informacje o korzyściach płynących z systematycznego głośnego czytania dzieciom i w jaki sposób robić to najefektywniej. Pojawią się również propozycje ciekawej i wartościowej literatury do wykorzystania podczas seansów głośnego czytania.

Rekomendowana literatura zostanie pogrupowana i zamieszczona w blokach tematycznych:

Niezwykła moc zwyczajnego czytania – o korzyściach płynących z systematycznego głośnego czytania dzieciom;
Złota Lista – książki o zwierzętach polecane przez Fundację ”ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”;
Z bibliotecznej półki – o najpiękniejszych (mądrych i pięknie zilustrowanych) książkach dla najmłodszych i starszych dzieci;
Krytycznym okiem o książkach dla najmłodszych – poradniki dla rodziców i pedagogów o recepcji literatury dziecięcej.

Czytelników dorosłych zaprosimy do zwierzeń. Zapytamy ich między innymi o :

Podróż do krainy dzieciństwa – o książkach z lat najmłodszych, które przetrwały w nas na zawsze;
Wędrujące lektury – o książkach, które z dziecięcego pokoju przeszły w czytelniczy świat dorosłych;
Malowanie słów – ulubione i niezapomniane ilustracje w książkach dzieciństwa.

Naszym najmłodszym czytelnikom proponujemy udział w zabawie:
Moja ulubiona książka – dzieci zostaną poproszone o wykonanie ilustracji do ulubionej bajki;

Ale to nie koniec! Wraz z maskotką filii będzie można uczestniczyć w teatrzyku Kamishibai i poznać opowieści o “Przyjacielu Kemushim”, “Czerwonym Kapturku”, “Smoku Wawelskim” oraz “Marudku”.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi wydarzeniami organizowanymi w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

30 maja, 2020