Bajki nie tylko dla dzieci. Spotkanie z Rafałem Podrazą

13 października (czwartek) o godz. 18:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) gościć będziemy Rafała Podrazę, przy okazji książki “Bajki, baśnie i bajeczki. Nie tylko dla dzieci” autorstwa Magdaleny Samozwaniec. Rozmowę z redaktorem tej pozycji poprowadzi Agata Rokicka, dziennikarka Radia Szczecin.

Fragmenty książki przeczyta Krystyna Maksymowicz, aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Egzemplarze „Bajki, baśnie i bajeczki. Nie tylko dla dzieci” będzie można nabyć podczas spotkania.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W październiku 2022 roku mija 50. rocznica śmierci pierwszej damy polskiej satyry, córki Wojciecha Kossaka, młodszej siostry Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej – Magdaleny Samozwaniec. Przy tej okazji ukaże się książka „Bajki, baśnie i bajeczki. Nie tylko dla dzieci”.
Książka jest współfinansowana ze środków Urzędu Miasta Szczecin.

Magdalena Samozwaniec to nie tylko pierwsza dama polskiej satyry, ale także autorka bajek i wierszy dla dzieci. Oczywiście, nie zdominowały one jej twórczości i dziś stanowią ciekawostkę. Na „Baśnie, bajki i bajeczki (nie tylko) dla dzieci”, która ukazują się w 50. rocznicę śmierci pisarki, składa się 7 baśni, wcześniej niepublikowana Opowieść koteczki. i opowiadanie „Wyjazd mamy do miasta”, którym w 1908 r. niespełna 14-letnia Madzia Kossak debiutowała.

Rafał Podraza
Dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek. Cioteczny wnuk Magdaleny Samozwaniec. Pochodzi z Dolnego Śląska. W koszalińskim, szczecińskim i trójmiejskim Magazynie „Prestiż” prowadzi autorską rubrykę Prestiżowe Książki, w której prezentuje najciekawsze, jego zdaniem, książki.
Literacko debiutował na łamach prasy lokalnej „Polska Miedź” (1986). Opublikował pięć tomików poezji oraz dwie książki: Magdalena, córka Kossaka. Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec (PIW 2007) i Wojciech Kossak (ATUT 2012). Pierwsza książka niezaprzeczalnie wywołała renesans twórczości Magdaleny Samozwaniec. Na kanwie tego sukcesu przygotował do druku nieznane dotąd książki pisarki: Z pamiętnika niemłodej już mężatki (W.A.B. 2009) i Moja siostra poetka (PIW 2010). Napisał także wstęp po wznowionej po 85. latach książki Magdaleny Samozwaniec: Kartki z pamiętnika młodej mężatki (W.A.B. 2011).

Data rozpoczęcia
13 października, 2022
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Dieta w chorobach tarczycy [Jedzenie ma znaczenie]

Dieta w chorobach tarczycy [Jedzenie ma znaczenie]

17 kwietnia, 2024
17.00
Szczecin Na dziecięcą nutę! Koncert z okazji Światowego Dnia Głosu
Wydarzenie dla dzieci

Szczecin Na dziecięcą nutę! Koncert z okazji Światowego Dnia Głosu

18 kwietnia, 2024
17.00
Żywa Biblioteka 2024

Żywa Biblioteka 2024

20 kwietnia, 2024
11.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content