fragment portretu z napisem "Bachory"

Bachory. Wystawa Lesi Koniuk

W październiku zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) do obejrzenia wystawy “Bachory” Lesi Koniuk, uczennicy Liceum Plastycznego.

Autorka o wystawie

„Sztuka potrzebuje widzów, ponieważ to oni nadają jej sens. Gdybym mogła umieścić wszystkie swoje myśli w słowach, pewnie nigdy nie wzięłabym do ręki ołówka. Moje prace to swoisty sposób rozmowy, a do rozmowy potrzeba co najmniej dwóch stron. Ta wystawa może być komedią lub dramatem, malarstwem lub rysunkiem, pięknem lub brzydotą – niech Państwo sami zdecydują”.

Autorka o sobie

Nazywam się Lesia Koniuk, mam 17 lat. Od dzieciństwa zajmuję się sztuką, zwłaszcza rysunkiem, a najlepiej odnajduję się w ilustracji. Obecnie uczę się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusiego w Szczecinie. To moja pierwsza wystawa, która bez wątpienia przyspieszy mój rozwój artystyczny.

11 października, 2021