Atrakcje dla najstarszych w filii nr 7 [Tydzień Inicjatyw Senioralnych 2023]

Wśród wielu wydarzeń zaplanowanych z myślą o szczecińskich seniorach w Tygodniu Inicjatyw Senioralnych, bibliotekarki z filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) również zapraszają na inspirujące zajęcia.

12 (wt.) i 15 (pt.) września o godz. 13:00 odbędą się szkolenia z obsługi smartfonów.

Jeśli nie czujecie się pewni w obsłudze urządzeń mobilnych lub potrzebujecie pomocy, związanej z Waszymi telefonami, zapraszamy do Siódemki.

Pomożemy Wam jak odnaleźć się w świecie social mediów i e-maili, podpowiemy, jak wysłać krótki filmik do znajomych, a także pokażemy, jak zrobić perfekcyjne selfie!

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest posiadanie własnego telefonu komórkowego typu smartfon. Oczywiście pamiętajcie, aby zabrać go ze sobą na zajęcia.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: osobiście w filii nr 7
lub pod numerem telefonu 91 50 65 058.

13 września (śr.) o godz. 12:00 zapraszamy na specjalne wydanie warsztatów z cyklu [Joga w bibliotece]. Instruktorka jogi Magdalena Grela pokaże, jak osiągnąć wewnętrzny spokój poprzez synchronizację ciała z umysłem.

Będziemy łagodzić stres i codzienne dolegliwości za pomocą połączenia ruchu z oddechem. Sprawimy, że ciało poczuje lekkość, a z głowy ulecą wszelkie napięcia.

Prosimy o zabranie ze sobą maty do ćwiczeń oraz włożenie wygodnego ubrania.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:
osobiście w filii nr 7 lub pod numerem telefonu 91 50 65 058.

14 września (czw.) o godz. 13:00 zapraszamy wszystkich Seniorów i Seniorki na warsztaty twórczego zastosowania starych gazet.

Wykorzystując ogólnodostępny materiał (makulaturę) zapoznamy Was z techniką tworzenia rurek „wiklinowych”, a także z metodą wyplatania i wykańczania praktycznych ozdób.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:
osobiście w filii nr 7 lub pod numerem telefonu 91 50 65 058.

12 września, 2023